Modafen příbalový leták

Modafen

Léčivý přípravek Modafen obsahuje léčivé látky Ibuprofen a pseudoefedrin. Jsou to dvě různé léčivé látky, které se často používají samostatně nebo v kombinaci k léčbě různých stavů.

Ibuprofen je nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID), které se používá k úlevě od bolesti, snížení zánětu a snížení horečky. Je často používán k léčbě bolesti hlavy, zubní bolesti, menstruační bolesti, artritidy a dalších zánětlivých stavů.

Pseudoefedrin je dekongestant, který se používá k úlevě od přetížení nosu spojeného s nachlazením, alergiemi a sinusovými problémy. Pseudoefedrin působí na cévy v nosní sliznici a zúžení cév, čímž snižuje otok a umožňuje lépe dýchat.

Někdy se ibuprofen a pseudoefedrin kombinují v léčivých přípravcích, které jsou určeny k léčbě příznaků nachlazení, alergií a sinusových problémů, jako jsou bolesti hlavy, ucpaný nos a bolesti v sinusách.

Je důležité konzultovat se svým lékařem nebo farmaceutem před užitím jakéhokoli léku obsahujícího ibuprofen a pseudoefedrin, abyste se ujistili, že je to vhodná volba pro vaše konkrétní potřeby a aby bylo správně dodrženo dávkování a omezení užívání.

Příbalový leták

Co je přípravek Modafen a k čemu se používá

Modafen je složený přípravek, který obsahuje 2 léčivé látky, ibuprofen a pseudoefedrin. Ibuprofen působí proti bolestem (analgetikum) a snižuje teplotu při horečce (antipyretikum). Druhá léčivá látka pseudoefedrin snižuje otok sliznice horních cest dýchacích (dekongescens).

Modafen je určen pro dospělé a dospívající od 12 let při nachlazení, bolestech v krku a při rýmě. Přípravek je vhodný k potlačení nepříjemných chřipkových příznaků, jako jsou bolesti hlavy a celého těla, celková únava, akutní rýma, akutní zánět nosohltanu, akutní zánět Eustachovy trubice (pocit zalehlého ucha) a ke snížení teploty při horečkách.

Modafen užívejte jen v případě, že nachlazení či chřipku doprovází otok sliznice horních cest dýchacích, jako např. ucpaný nos. Netrpíte-li otokem sliznic horních cest dýchacích, měli byste užívat jednosložkový přípravek obsahující pouze ibuprofen.

Aktuální příbalový leták Modafen

Napsat komentář