Isoprinosine příbalový leták

Isoprinosine

Isoprinosine, známý také jako inosin pranobex, je léčivý přípravek, který obsahuje účinnou látku inosin pranobex. Isoprinosine se využívá především k posílení imunitního systému a k léčbě virových infekcí, jako je například herpes, chřipka nebo různé virové záněty.

Mechanismus účinku Isoprinosine je složitý a zahrnuje modulaci imunitního systému. Přesný způsob, jakým Isoprinosine působí, není zcela objasněn. Předpokládá se, že inosin pranobex stimuluje produkci interferonu, který je důležitý pro obranyschopnost proti virům.

Dávkování Isoprinosine se stanovuje individuálně a přesně podle pokynů lékaře. Je důležité dodržovat přesné dávkování a délku léčby stanovenou lékařem. Při užívání Isoprinosine mohou vzniknout vedlejší účinky, jako jsou zažívací obtíže, alergické reakce, nevolnost nebo únava. Je důležité informovat lékaře o jakýchkoliv nežádoucích účincích.

Isoprinosine je předpisový lék, takže je nutné mít na jeho užívání předpis od lékaře. Nikdy nezačínejte nebo nepřerušujte užívání Isoprinosine bez konzultace s lékařem.

Příbalový leták

Co je Isoprinosine a k čemu se používá

Isoprinosine je přípravek zvyšující přirozenou obranyschopnost organismu a posilující jeho imunitní odpověď vůči virovým infekcím. Působí zejména na složky buněčné imunity. Má rovněž protivirový účinek.

Přípravek Isoprinosine se používá k léčbě

  • stavů spojených se snížením imunity, zejména poruch buněčné imunity provázených vleklými
    (protrahovanými) nebo opakovanými virovými infekcemi
  • opakovaných (recidivujících) oparů na rtech nebo zevních pohlavních orgánech (herpes labialis a progenitalis)
  • pásového oparu (herpes zoster)
  • subakutní sklerotizující panencefalitidy (zánětu mozku)
  • virových onemocnění vyvolaných cytomegalovirem nebo virem Epstein-Barrové
  • výrůstků podobným bradavicím virového původu na kůži kolem genitálu a řitě (condylomata acuminata), infekce vyvolané human papilloma virem (HPV) postihující zevní rodidla, pochvu nebo děložní hrdlo

Přípravek mohou užívat dospělí, dospívající i děti od 1 roku.

Aktuální příbalový leták Isoprinosine

Napsat komentář