Jak napsat zavináč

Zavináč se píše pomocí speciálního znaku @. Abyste ho napsali na klávesnici, postupujte následovně postupním stisknutím příslušných kláves nebo přepnutím na panelu jazyků.

Zavináč na české klávesnici

Na české klávesnici napíšete zavináč kombinovaným stiskem kláves Ctrl+Alt+V nebo Alt+64. Stisknete a držíte Ctrl, k tomu stisknete a držíte Atl a stisknete V – zavináč by se měl napsat.

Zavináč na anglické klávesnici

Pokud máte klávesnici v anglickém rozložení, najděte klávesu s číslicí 2. Na této klávese je také symbol @. Držte klávesu Shift (v případě anglické klávesnice) a stiskněte klávesu s číslicí 2. Znak @ by se měl objevit ve vašem textu.

Pokud potřebujete nejprve přepnout na anglickou klávesnici, pak stiskněte a držte Alt a k tomu stiskněte Shift, případně myší najeďte na ikonku jazyku vpravo dole a přepněte kliknutím.

Pokud máte klávesnici s jiným rozložením, může se umístění znaku zavináče lišit. V takovém případě se můžete podívat na klávesu, na které je napsán symbol @. Obvykle se nachází poblíž klávesy s číslicí 2 nebo 3.

Pokud se vám nedaří zavináč zadat pomocí klávesnice, můžete si třeba právě tento @ označit myší a zkopírovat pomocí Ctrl+C a vložit na požadované místo přes Ctrl+V.

Zavináč je běžně používán v e-mailových adresách a v některých programovacích jazycích pro označení uživatelů nebo jiných speciálních identifikátorů.

Napsat komentář