Kinedryl příbalový leták

Kinedryl

Kinedryl slouží k prevenci proti nepříliš známému označení (kinetóza) velmi známého stavu, který se často objevuje při cestování. Může se tak stát při jízdě autem, autobusem, vlakem, ale také při cestování lodí nebo letadlem. Kinetózu může vyvolávat také pohled na pohybující se předměty nebo třeba na tekoucí vodu. Kinetóza se vyznačuje nevolností, blednutím, pocením, pocitem na zvracení a následně může docházet také ke zvracení bez úlevy.

Například během jízdy v autě nebo autobusem jsou do mozku vysílány dvě protichůdné informace o tom, co se děje s naším tělem. Oči zaznamenávají pouze nepatrný pohyb, naopak tělo dostává signál o tom, že je v pohybu. Rozdíl mezi těmito vjemy způsobuje konflikt, který nedokáže mozek srovnat. V centrální nervové soustavě dochází k dezorientaci a podráždění vegetativního nervstva s následnou kinetózou.

Je důležité dodržovat doporučené dávkování a nedostávat se přes předepsanou denní maximální dávku. Nepřekračujte doporučenou dávku ani délku léčby bez konzultace s lékařem.

Příbalový leták

Co je přípravek Kinedryl a k čemu se používá

Přípravek Kinedryl se používá bez doporučení lékaře k předcházení a léčbě nevolnosti a zvracení při cestování dopravními prostředky (auto, vlak, letadlo, loď). Na doporučení lékaře lze přípravek použít také při nevolnostech a závratích nejrůznějšího původu (při Meniérově nemoci). Používá se také při léčbě nevolnosti způsobené poruchou vestibulárního aparátu (rovnovážného ústrojí).

Aktuální příbalový leták Kinedryl

Napsat komentář