Nebilet příbalový leták

Nebilet

Nebilet obsahuje léčivou látku nebivolol patřící do skupiny selektivních beta-blokátorů. Je předepisován k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze) a srdečních onemocnění, jako je angina pectoris a srdeční selhání. Účinnou látkou je nebivolol, který působí na beta-adrenergní receptory v těle a snižuje srdeční frekvenci a sílu kontrakcí srdce, což vede k nižšímu krevnímu tlaku a zlepšenému krevnímu oběhu.

Nebilet je obvykle dostupný ve formě tablet a užívá se jednou denně. Před zahájením léčby Nebiletem je důležité konzultovat s lékařem, který vám přesně určí dávkování a délku léčby. Nebilet může mít vedlejší účinky, jako je únavnost, závratě, bradykardie (zpomalení srdečního rytmu) nebo potíže s erekcí u mužů. Je důležité pravidelně sledovat svůj krevní tlak a pravidelně chodit na kontrolu k lékaři.

Nebilet je předpisový lék, takže je nutné mít na jeho užívání předpis od lékaře. Nikdy nezačínejte nebo nepřerušujte užívání Nebiletu bez konzultace s lékařem.

Příbalový leták

Co je přípravek Nebilet a k čemu se používá

Nebilet obsahuje nebivolol, léčivo patřící do skupiny selektivních betablokátorů (tj. působí výběrově na srdce a cévy). Zabraňuje zvýšení tepové frekvence, upravuje sílu srdečních stahů. Nebilet také rozšiřuje krevní cévy, což rovněž přispívá k snížení krevního tlaku. Používá se k léčbě zvýšeného krevního tlaku (hypertenze).

Nebilet se užívá také k léčbě mírného a středně závažného chronického srdečního selhání u pacientů ve věku 70 let a starších, a to v kombinaci s jinými léky.

Aktuální příbalový leták Nebilet

Napsat komentář