Lamisil příbalový leták

Lamisil

Lamisil je obchodní název pro léčivou látku terbinafin. Jedná se o antifungální lék používaný k léčbě různých typů plísňových infekcí kůže a nehtů.

Terbinafin působí tím, že narušuje normální funkci buněčné stěny hub a brání jejich růstu a šíření. Používá se k léčbě onychomykózy (houbové infekce nehtů), tinea pedis (plísňové infekce nohou, atletická noha) a tinea corporis (plísňové infekce těla, např. plísňový kožní vyrážka).

Lamisil je dostupný ve formě tablet, krému nebo spreje. Dávkování a délka léčby se mohou lišit v závislosti na konkrétním typu infekce a jejím rozsahu. Je důležité dodržovat pokyny lékaře a přesně se řídit doporučeným režimem léčby.

Při užívání Lamisilu se mohou vyskytnout některé vedlejší účinky, jako jsou zarudnutí, svědění, pálení nebo brnění na místě aplikace, suchá kůže, vyrážky nebo změny chuťového vnímání. Vzácně se mohou vyskytnout i vážnější vedlejší účinky. Je důležité se poradit s lékařem, pokud se objeví nežádoucí účinky nebo pokud se symptomy nezlepšují.

Mějte na paměti, že tyto informace slouží pouze jako orientační a doporučuji konzultovat s lékařem nebo farmaceutem pro přesné pokyny a informace týkající se používání Lamisilu v souladu se specifickými potřebami a zdravotním stavem.

Příbalový leták

Co je Lamisil a k čemu se používá

Přípravek Lamisil tablety obsahuje léčivou látku terbinafin-hydrochlorid, která patří do skupiny protiplísňových léčivých přípravků. Přípravek Lamisil tablety se užívá k léčbě plísňových infekcí nehtů rukou a nohou, plísňových infekcí kůže hlavy a vlasů, slabin a jiných částí těla a nohou (atletická noha), stejně jako kvasinkových infekcí kůže.

Při podávání přípravku Lamisil ve formě tablet je koncentrace terbinafinu v místě infekce dostatečně vysoká, aby byla plíseň zničena nebo zastaven její růst.

Aktuální příbalový leták Lamisil

Napsat komentář