Lanzul příbalový leták

Lanzul

Lanzul je obchodní název pro léčivou látku nazývanou lansoprazol. Lansoprazol patří do skupiny léků nazývaných inhibitory protonové pumpy (IPP), které snižují tvorbu žaludeční kyseliny. Používá se k léčbě různých stavů spojených s přílišnou kyselostí žaludku, jako jsou vředy žaludku a dvanáctníku, gastroezofageální refluxní nemoc (GERD) nebo příznaky nadměrného žaludečního kyselosti.

Lanzul pomáhá snižovat žaludeční kyselost a zmírňuje tak bolest a další příznaky spojené s vředy nebo GERD. Lékař předepíše správnou dávku a trvání léčby v závislosti na konkrétním onemocnění, závažnosti příznaků a individuálních potřebách pacienta.

Je důležité užívat Lanzul přesně podle pokynů lékaře a dodržovat předepsanou dávku a pravidelnost užívání. Případné nežádoucí účinky nebo další otázky týkající se užívání Lanzulu je vhodné konzultovat s lékařem nebo lékárníkem.

Příbalový leták

Co je přípravek Lanzul a k čemu se používá

Léčivou látkou přípravku Lanzul je lansoprazol, což je inhibitor protonové pumpy. Inhibitory protonové pumpy snižují množství kyseliny, která se tvoří ve Vašem žaludku. Váš lékař Vám může předepsat přípravek Lanzul pro následující indikace u dospělých:

  • léčba dvanáctníkových a žaludečních vředů
  • léčba zánětu jícnu (refluxní ezofagitida)
  • předcházení refluxní ezofagitidy
  • léčba pálení žáhy a kyselé regurgitace (tj. návrat kyselého žaludečního obsahu zpět do jícnu)
  • léčba infekce způsobené bakterií Helicobacter pylori v kombinaci s léčbou antibiotikem
  • léčba nebo prevence dvanáctníkových nebo žaludečních vředů u pacientů, kde je nezbytná dlouhodobá léčba přípravky NSAID (léčba nesteroidními protizánětlivými přípravky – NSAID se používá proti bolestem a zánětu)
  • léčba Zollinger-Ellisonova syndromu.

Lékař Vám může předepsat přípravek Lanzul z jiné indikace nebo v jiné dávce, než která je uvedena v této příbalové informaci. Při užívání Vašeho léku dodržujte prosím pokyny Vašeho lékaře. Pokud se do 14 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Lanzul

Napsat komentář