Prestarium Neo Forte příbalový leták

Prestarium Neo Forte

Prestarium je obchodní název pro léčivou látku perindopril, která patří do skupiny léků nazývaných ACE inhibitory (inhibitory enzymu konvertujícího angiotenzin). Prestarium se obvykle používá k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze) a srdečního selhání.

Perindopril, obsažený v přípravku Prestarium, pomáhá snižovat krevní tlak tím, že ovlivňuje enzym, který se podílí na tvorbě látky nazývané angiotenzin II. Tato látka způsobuje stahování cév a zvýšení krevního tlaku. Perindopril tedy působí na cévy, aby se rozšířily, a snižuje tak celkový krevní tlak.

Důležité je užívat Prestarium přesně podle pokynů lékaře a dodržovat předepsanou dávku a pravidelnost užívání. Měli byste pravidelně navštěvovat svého lékaře a informovat ho o jakýchkoli změnách ve vašem zdravotním stavu. Případné nežádoucí účinky nebo další otázky týkající se užívání Prestaria je vhodné konzultovat s lékařem nebo lékárníkem.

Příbalový leták

Co je Prestarium Neo Forte a k čemu se používá

Prestarium Neo Forte je inhibitor angiotenzin-konvertujícího enzymu (ACE). Tyto přípravky rozšiřují cévy, čímž usnadňují Vašemu srdci pumpovat krev cévami.

Prestarium Neo Forte se používá:

  • k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze),
  • ke snížení rizika srdečních příhod, např. srdečního záchvatu, u pacientů se stabilním onemocněním věnčitých tepen (stav, při němž je omezeno nebo zablokováno zásobování srdce krví), kteří již prodělali srdeční záchvat a/nebo operaci za účelem zlepšení zásobování srdce krví prostřednictvím rozšíření cév, které srdce zásobují.

Aktuální příbalový leták Prestarium Neo Forte

Napsat komentář