Levocetirizin příbalový leták

Levocetirizin

Levocetirizin je léčivá látka patřící do skupiny antihistaminik, konkrétně druhé generace antihistaminik. Levocetirizin se používá k léčbě různých alergických stavů, jako jsou senná rýma (alergický rinitida), alergické svědění kůže (alergický svědivý vyrážka), alergické konjunktivitidy (zánět spojivek) a dalších alergických reakcí. Účinně potlačuje účinky histaminu, chemické látky uvolňované v těle během alergických reakcí, a tím snižuje symptomy jako svědění, kýchání, rýma, zarudnutí očí a otok.

Dávkování levocetirizinu závisí na věku pacienta, závažnosti příznaků a individuálních potřebách. Obvykle se užívá jedna dávka denně. Je důležité dodržovat pokyny lékaře nebo informace uvedené na příbalovém letáku.

Levocetirizin obvykle vykazuje dobrou snášenlivost a minimální vedlejší účinky. Nicméně, někteří lidé mohou zaznamenat ospalost, suchý úst nebo další mírné nežádoucí účinky. Je vhodné konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, pokud se objeví vážné nežádoucí účinky nebo pokud máte jakékoliv otázky ohledně užívání léku.

Mějte na paměti, že tyto informace slouží pouze jako orientační a doporučuji se vždy řídit pokyny lékaře nebo farmaceuta a dodržovat předepsanou dávku a režim léčby.

Příbalový leták

Co je přípravek Levocetirizin Zentiva a k čemu se používá

Levocetirizin-dihydrochlorid je léčivou látkou přípravku Levocetirizin Zentiva. Levocetirizin Zentiva je přípravek k léčbě alergie. Používá se k léčbě onemocnění (příznaků) spojených s:

  • alergickou rýmou, včetně perzistující (přetrvávající) alergické rýmy,
  • kopřivkou (urtikarie).

Přípravek je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let.

Aktuální příbalový leták Levocetirizin Zentiva

Napsat komentář