Orcal Neo příbalový leták

Orcal Neo

Orcal Neo je kombinovaný léčivý přípravek obsahující dvě účinné látky: levocetirizin a pseudoefedrin.

Levocetirizin je antihistaminikum, které se používá k léčbě alergických reakcí, jako je senná rýma (alergický rinitida), alergická svědění kůže (alergický svědivý vyrážka) a alergická konjunktivitida (zánět spojivek). Působí blokováním účinků histaminu, který je odpovědný za alergické symptomy, a tím snižuje svědění, otok, kýchání a rýmu.

Pseudoefedrin je dekongestant, který se používá k uvolnění ucpaného nosu a vedlejších dutin. Pseudoefedrin stimuluje adrenergní receptory, což vede ke snížení otoků sliznic a zlepšení průchodnosti nosních cest.

Orcal Neo se používá k léčbě symptomů alergické rýmy, včetně ucpaného nosu, kýchání, rýmy a svědění. Dávkování a režim léčby se mohou lišit v závislosti na individuálních potřebách a příznacích. Je důležité dodržovat pokyny lékaře a informace uvedené na příbalovém letáku.

Při užívání Orcal Neo se mohou vyskytnout vedlejší účinky, jako je ospalost, sucho v ústech, zvýšený krevní tlak nebo rychlý srdeční tep. Je důležité se poradit s lékařem nebo farmaceutem, pokud se objeví vážné nežádoucí účinky nebo pokud se symptomy nezlepšují.

Mějte na paměti, že tyto informace slouží pouze jako orientační a doporučuji se vždy řídit pokyny lékaře nebo farmaceuta a dodržovat předepsanou dávku a režim léčby.

Příbalový leták

Co je přípravek Orcal Neo a k čemu se používá

Přípravek Orcal Neo patří do skupiny léků zvaných antagonisté vápníku. Přípravek Orcal Neo se používá k léčbě:

  • vysokého krevního tlaku (hypertenze)
  • jistého typu bolesti na hrudníku nazývaného angina pectoris, jejíž vzácnou formou je Prinzmetalova neboli variantní angina.

U pacientů s vysokým krevním tlakem Váš lék uvolní cévy, takže krev jimi prochází snadněji. U pacientů s anginou pectoris zlepšuje přípravek Orcal Neo zásobení srdečního svalu krví, který tak dostává více kyslíku a následkem toho se zabrání bolesti na hrudi. Přípravek Orcal Neo neposkytuje okamžitou úlevu od bolesti na hrudi při angině pectoris.

Aktuální příbalový leták Orcal Neo

Napsat komentář