Levopront příbalový leták

Levopront

Levopront je léčivý přípravek obsahující účinnou látku levodropropizin. Jedná se o lék, který se používá k léčbě akutního a chronického kašle. Levopront působí jako antitusikum, což znamená, že potlačuje reflex kašle a snižuje podráždění dýchacích cest.

Levopront je indikován především k léčbě suchého nebo dráždivého kašle, který není spojen s přítomností hlenu. Úlevu přináší tlumením kašelového reflexu a snižováním podráždění v dýchacích cestách.

Dávkování a užívání levoprontu by mělo být v souladu s pokyny lékaře nebo přesně podle informací uvedených v příbalovém letáku. Je důležité dodržovat doporučenou dávku a frekvenci užívání léku a nepřekračovat maximální doporučenou denní dávku. Před užíváním levoprontu se vždy poraďte s lékařem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky.

Příbalový leták

Co je přípravek Levopront kapky a k čemu se používá

Přípravek Levopront kapky patří mezi antitusika, což jsou látky tlumící kašel. Léčivá látka obsažená v přípravku – levodropropizin – mírní kašel bez ovlivnění centra kašle. Přípravek Levopront kapky se užívá k symptomatické léčbě (léčba příznaků) suchého dráždivého neproduktivního kašle (bez tvorby hlenu).

Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 14 dnů.

Přípravek mohou užívat dospělí a děti od věku 2 let.

Aktuální příbalový leták Levopront

Napsat komentář