Parapyrex příbalový leták

Parapyrex

Lék Parapyrex obsahuje paracetamol, což je léčivá látka, která se běžně používá k tlumení bolesti a snižování horečky. Je jedním z nejčastěji užívaných analgetik (léků proti bolesti) a antipyretik (léků proti horečce).

Paracetamol je účinný při zmírnění mírné až středně silné bolesti, jako jsou bolesti hlavy, zubní bolesti, svalové bolesti, bolesti kloubů nebo bolesti způsobené nachlazením. Taktéž se používá k regulaci tělesné teploty při horečce.

Dávkování paracetamolu by mělo být v souladu s pokyny lékaře nebo návodu na obalu. Je důležité dodržovat doporučenou dávku a nepřekračovat maximální denní dávku, aby se minimalizovalo riziko nežádoucích účinků. Před užíváním paracetamolu je vždy vhodné konzultovat s lékařem nebo lékárníkem, zejména pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky, aby se předešlo možným interakcím a vedlejším účinkům.

Příbalový leták

Co je přípravek Parapyrex a k čemu se používá

Paracetamol, léčivá látka přípravku Parapyrex, patří do skupiny léčiv, která zmírňují bolest a snižují horečku.

Parapyrex se používá k symptomatické léčbě mírné až středně silné bolesti, jako je bolest hlavy, zubů, zad, bolest při menstruaci, bolest svalů a kloubů při chřipce a/nebo k léčbě horečky.

Pokud se po 5 dnech léčby bolesti nebo po 3 dnech léčby horečky nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Parapyrex

Napsat komentář