Lipanthyl příbalový leták

Lipanthyl

Lipanthyl je obchodní název léku obsahujícího účinnou látku nazývanou fenofibrát. Jedná se o lék používaný ke snižování hladiny triglyceridů (tuků) a zvýšené hladiny cholesterolu v krvi.

Fenofibrát patří do skupiny léků nazývaných fibráty, které ovlivňují metabolismus tuků v těle. Působí tak, že zvyšuje odbourávání triglyceridů a zlepšuje tvorbu tzv. “dobrého” cholesterolu (HDL cholesterolu) v krvi. To může vést k celkovému snížení hladiny tuků a cholesterolu v krvi.

Lipanthyl se často předepisuje pacientům s vysokými hladinami triglyceridů a cholesterolu, kteří nebyli schopni dosáhnout dostatečného zlepšení pomocí změn životního stylu, jako je zdravá strava a cvičení. Je důležité používat tento lék přesně podle pokynů lékaře a pravidelně sledovat hladiny lipidů v krvi.

Jako u všech léků, může Lipanthyl mít vedlejší účinky a interakce s jinými léky. Je proto důležité konzultovat s lékařem nebo farmaceutem před zahájením léčby, aby se zajistilo bezpečné a účinné užívání tohoto léku.

Příbalový leták

Co je přípravek Lipanthyl S a k čemu se používá

Přípravek Lipanthyl S obsahuje léčivou látku fenofibrát. Patří do skupiny léčivých přípravků obecně zvaných „fibráty“. Tyto léčivé přípravky se užívají ke snížení hladiny tuků (lipidů) v krvi. Například tuků označovaných jako „triglyceridy“.

Přípravek Lipanthyl S se užívá ke snížení hladiny tuků v krvi současně s dietou zaměřenou na nízký příjem tuků a s další nefarmakologickou léčbou, jako je cvičení a snižování tělesné hmotnosti.

Aktuální příbalový leták Lipanthyl S

Napsat komentář