Lokren příbalový leták

Lokren

Přípravek Lokren obsahuje Betaxolol hydrochloridum což je léčivo, které patří do skupiny beta-blokátorů. Je známé pod obchodním názvem Betoptic nebo Lokren. Účinnou látkou je betaxolol, který se používá k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze), srdečních onemocnění a glaukomu (zelený zákal).

Betaxolol působí blokováním účinků adrenalinu na beta-receptory v srdci a cévách. Tím se snižuje srdeční tep a krevní tlak, což pomáhá snižovat zátěž na srdce a zlepšuje srdeční funkci. V případě glaukomu betaxolol snižuje produkci nitroočního tlaku.

Dávkování a způsob užívání betaxololu hydrochloridum se určuje individuálně na základě konkrétního zdravotního stavu pacienta a pokynů lékaře. Obvykle se doporučuje užívat jednu dávku denně, přednostně ráno. Je důležité dodržovat pokyny lékaře a neukončovat léčbu bez jeho souhlasu.

Betaxolol hydrochloridum je dostupný pouze na lékařský předpis. Při používání tohoto léku je důležité informovat lékaře o všech dalších léčivech, která užíváte, a případných zdravotních problémech, abyste minimalizovali riziko nežádoucích interakcí nebo vedlejších účinků.

Vedlejší účinky Lokrenu mohou zahrnovat únavu, závratě, bradykardii (zpomalený srdeční tep), nízký krevní tlak, problémy se spánkem, zažívací potíže a další. Pokud se objeví jakékoli nežádoucí účinky, měli byste se poradit s lékařem.

Příbalový leták

Co je přípravek Lokren 20 mg a k čemu se používá

Přípravek Lokren 20 mg obsahuje látku ze skupiny betablokátorů, která snižuje krevní tlak, zpomaluje srdeční frekvenci a snižuje nároky srdce na spotřebu kyslíku.

Přípravek Lokren 20 mg se užívá při léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze) mírné až středně těžké formy. U těžších forem je možno jej kombinovat s dalšími antihypertenzivy.

Dále se užívá k dlouhodobé léčbě a předcházení záchvatům námahové anginy pectoris (bolest na hrudi vznikající v důsledku nedostatečného prokrvení srdečního svalu, vyvolaná zvýšenou námahou nebo stresem).

Přípravek Lokren 20 mg je určen k léčbě dospělých pacientů.

Aktuální příbalový leták

Napsat komentář