Loradur příbalový leták

Loradur

Loradur a Loradur mite obsahují dvě léčivé látky, které se svým účinkem vhodně doplňují. Amilorid hydrochlorid anhydricum a hydrochlorothiazidum jsou dva léčivé přípravky používané v kombinaci jako diuretika. Diuretika jsou léky, které zvyšují močení a pomáhají odstraňovat nadbytečnou tekutinu z těla. Amilorid a hydrochlorothiazid působí různými mechanismy, které společně zvyšují diurézu.

Amilorid je druh diuretika nazývaného kaliuretikum, který zabraňuje ztrátě draslíku z těla. Hydrochlorothiazid je diuretikum zvané tiazidový diuretikum, které zvyšuje močení tím, že zvyšuje vylučování sodíku a vody z těla.

Kombinace amiloridu hydrochloridu anhydricum a hydrochlorothiazidu je často předepisována k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze) a otoků spojených s různými onemocněními, jako je srdeční selhání nebo cirhóza jater.

Důležité je užívat tyto léky přesně podle pokynů od lékaře a dodržovat předepsanou dávku. Mohou se vyskytnout vedlejší účinky a interakce s jinými léky, proto je důležité konzultovat s lékařem nebo farmaceutem před zahájením léčby.

Příbalový leták

Co je Loradur a Loradur mite a k čemu se používají

Loradur a Loradur mite obsahují dvě léčivé látky, které se svým účinkem vhodně doplňují. Hydrochlorothiazid zvyšuje výrazně vylučování vody a sodíku ledvinami. Amilorid brání tomu, aby nedošlo současně k nadměrným ztrátám draslíku a hořčíku.

Loradur a Loradur mite jsou určeny k léčbě vysokého krevního tlaku samostatně anebo v kombinaci s jinými přípravky. Dále se užívají k léčbě otoků např. při srdeční slabosti a při nahromadění tekutiny v břišní dutině při onemocnění jater. Loradur a Loradur mite jsou vhodné zvláště u pacientů, kde je možné předpokládat sníženou hladinu draslíku, nebo kde je třeba se tomuto snížení vyhnout.

Loradur a Loradur mite jsou určeny k léčbě dospělých pacientů.

Aktuální příbalový leták Loradur

Napsat komentář