Ventolin příbalový leták

Ventolin

Ventolin je lék obsahující léčivou látku salbutamol, která patří do skupiny bronchodilatancií. Je určen k léčbě a prevenci obtíží dýchání u osob s astmatem, chronickou obstrukční plicní nemocí (COPD) a dalšími respiračními onemocněními. Salbutamol působí uvolněním svalů průdušek a zlepšením průchodnosti vzduchu do plic, čímž pomáhá snižovat zúžení průdušek a usnadňuje dýchání.

Ventolin je obvykle dostupný ve formě inhalátoru, který umožňuje pacientům inhalačně podávat lék přímo do plic. Přesné dávkování a četnost užívání Ventolinu by měl stanovit lékař na základě individuálních potřeb pacienta.

Příbalový leták

Co je přípravek Ventolin roztok k rozprašování a k čemu se užívá

Přípravek Ventolin roztok k rozprašování obsahuje léčivou látku salbutamol. Salbutamol je jednou z látek patřících do skupiny léčiv, která se nazývají bronchodilatátory s rychlým nástupem účinku. Bronchodilatátory s rychlým nástupem účinku uvolňují v plicích do několika minut svaly ve stěnách malých průdušek.

Ventolin roztok k rozprašování:

  • Pomáhá udržet dýchací cesty ve Vašich plicích průchodné (rozšířené) a usnadňuje proudění vzduchu do průdušek a ven z průdušek a tím usnadňuje Vaše dýchání.
  • Pomáhá ke zmírnění pocitu napětí na hrudi, sípání a kašle, a tak můžete snadněji dýchat. Váš lékař vybral pro Vás toto léčivo, protože je pro Vás vhodné. Ventolin roztok k rozprašování se užívá k usnadnění dýchání u bronchiálního astmatu a jiných plicních onemocnění. Jeho účinek zahrnuje zmírnění a prevenci výskytu astmatických příznaků způsobených zátěží nebo jinými „spouštěči“.

Častými spouštěči jsou domácí prach, pyl, kočky, psi a cigaretový kouř.

Bronchiální astma (astma) je závažné, dlouhodobé plicní onemocnění, které způsobuje stažení svalů, které obklopují malé dýchací cesty (bronchokonstrikce), jejich otok a podráždění (zánět). Příznaky přicházejí a odcházejí a zahrnují dušnost, sípot, pocit tísně na hrudi a kašel. Je-li Vaše astma aktivní (např. příznaky astmatu se vyskytují častěji, nebo se opakují, nebo Vás omezují ve fyzické aktivitě), měl(a) byste o tom informovat svého lékaře, který aby zlepšil kontrolu Vašeho astmatu, zahájí nebo zvýší léčbu, jako jsou inhalační kortikosteroidy.

Ventolin roztok k rozprašování se obvykle podává pacientům, kteří špatně snášejí tyto stavy, když jiné formy léčby dostatečně nepomáhají. Ventolin roztok k rozprašování se rovněž podává k léčbě závažných atak bronchiálního astmatu.

Ventolin roztok k rozprašování má být podán pouze inhalačně nebulizační cestou a nesmí být podán formou injekce, ani se nesmí polykat.

Ventolin roztok k rozprašování je indikován u dospělých, dospívajících a dětí ve věku 4 až 11 let.

Aktuální příbalový leták Ventolin

Napsat komentář