Neurobion příbalový leták

Neurobion

Neurobion je léčivý přípravek, který obsahuje kombinaci vitamínů skupiny B: vitamin B1 (thiamin), vitamin B6 (pyridoxin) a vitamin B12 (kobalamin). Tyto vitamíny mají důležitou roli při normálním fungování nervového systému, metabolismu a tvorbě červených krvinek.

Neurobion se často používá k léčbě nedostatku vitamínů skupiny B, který může způsobit různé neurologické příznaky, jako je bolest a brnění nervů, poruchy spánku, únava nebo deprese. Tento přípravek se také používá jako doplněk léčby při některých neurologických poruchách, jako je neuropatie nebo neuralgie.

Dávkování Neurobionu a délka léčby závisí na konkrétním případu a měly by být stanoveny lékařem. Je důležité dodržovat pokyny lékaře nebo instrukce na příbalovém letáku. Před zahájením užívání tohoto přípravku se vždy poraďte s lékařem.

Příbalový leták

Co je přípravek Neurobion a k čemu se používá

Neurobion je léčivý přípravek obsahující thiamin (vitamín B1), pyridoxin (vitamín B6) a kyanokobalamin (vitamín B12) a je určen pouze pro dospělé. Lze jej užívat k zabránění poklesu hladin těchto vitamínů v těle nebo k léčbě deficitu (když Vaše tělo nemá dostatek těchto vitamínů).

Nízké hladiny vitamínu B1, B6 nebo B12 mohou nastat, pokud:

  • nejíte dostatek potravin obsahujících tyto vitamíny
  • Vaše tělo nedokáže vstřebat vitamíny z jídla
  • jste podstoupil(a) operaci žaludku nebo střev, což může ovlivnit vstřebávání živin
  • máte určitá onemocnění, jako jsou některá zánětlivá onemocnění, která mohou zvýšit množství vitamínů, které tělo potřebuje
  • máte onemocnění, jako je onemocnění ledvin, které může způsobit, že Vaše tělo odstraňuje více vitamínů než obvykle

Nízké hladiny vitamínu B1, B6 nebo B12 mohou být častější u starších osob nebo u pacientů trpících neurologickými onemocněními, diabetem (cukrovkou) nebo onemocněními trávicího traktu, jako jsou zánětlivá onemocnění střev nebo celiakie (onemocnění způsobené nesnášenlivostí lepku (glutenu)). Pokud máte nízkou hladinu vitamínu B1, B6 nebo B12, nemusí se u Vás zpočátku projevit žádné příznaky, ale můžete začít pociťovat takové známky jako je únava nebo brnění a necitlivost rukou a chodidel.

Tento léčivý přípravek používejte, pouze pokud víte, že trpíte kterýmkoli z výše uvedených stavů nebo onemocnění (tj. diagnóza byla potvrzena lékařem) a léčbu tímto léčivým přípravkem Vám doporučil lékař.

Aktuální příbalový leták Neurobion

Napsat komentář