Magne B6 příbalový leták

Magne B6 (Forte)

Magne B6 je doplněk stravy obsahující kombinaci hořčíku a vitamínu B6. Hořčík je důležitý minerál pro správnou funkci nervového systému, svalů a srdce. Vitamín B6 je podpůrný vitamín, který pomáhá při přeměně potravy na energii a podporuje zdravý metabolismus.

Magne B6 se často používá k prevenci a léčbě nedostatku hořčíku u dospělých a dospívajících. Nedostatek hořčíku může způsobovat příznaky jako únava, svalové křeče, nespavost a nervové potíže. Magne B6 také může být používán k léčbě různých stavů, které souvisejí s nedostatkem hořčíku, jako je předmenstruační syndrom (PMS) nebo křeče během těhotenství.

Dávkování Magne B6 závisí na konkrétních potřebách jednotlivce a doporučeních lékaře. Obvyklá dávka pro dospělé je 2-4 tablety denně, které se užívají během jídla. Je důležité dodržovat doporučené dávkování a konzultovat s lékařem před zahájením užívání přípravku.

Magne B6 může mít některé vedlejší účinky, jako je zvýšená stolice nebo zažívací potíže. V případě výskytu nežádoucích účinků je vhodné kontaktovat lékaře. Je také důležité dbát na to, aby se přípravek uchovával mimo dosah dětí a dodržovaly se případné další pokyny uvedené na obalu nebo doporučené lékařem.

Příbalový leták

Co je přípravek Magne B6 a k čemu se používá

Tento léčivý přípravek obsahuje hořčík v kombinaci s vitaminem B6. Jde o látky nepostradatelné pro lidský organismus. Hořčík se v lidském těle nachází především uvnitř buňky, zpomaluje nervosvalový převod a snižuje nervovou dráždivost. Nedostatek hořčíku má vliv i na psychický stav: působí zvýšenou citlivost a podrážděnost nebo naopak únavu a ospalost. Vitamin B6 se účastní mnoha procesů látkové přeměny, mj. příznivě ovlivňuje vstup a setrvání hořčíku v buňce.

Přípravek Magne B6 je určen k léčbě nedostatku hořčíku, ke kterému může dojít při různých situacích (například nedostatečný příjem hořčíku).

Kombinace níže uvedených příznaků může signalizovat nedostatek hořčíku v organismu:

  • nervozita, podrážděnost, mírná úzkost, přechodná vyčerpanost, lehčí poruchy spánku,
  • známky úzkosti jako např. křeče trávicího traktu nebo bušení srdce (bez srdečních poruch),
  • svalové křeče, mravenčení.

Doplňování hořčíku může tyto příznaky zlepšovat.

Nedojde-li ke zlepšení po jednom měsíci, není prospěšné v léčbě pokračovat.

Přípravek mohou užívat dospělí, dospívající a děti starší 6 let (s tělesnou hmotností od 20 kg).

Aktuální příbalový leták Magne B6

Napsat komentář