Nicorette sprej příbalový leták

Nicorette sprej

Nicorette sprej (spray) je lékový přípravek určený k léčbě závislosti na nikotinu a k pomoci při odvykání kouření. Obsahuje léčivou látku nazývanou nikotin, která se vstřebává přes sliznici úst a rychle působí na úlevu od abstinenčních příznaků spojených s odvykáním kouření.

Zde je obecný postup použití Nicorette spreje

  1. Příprava spreje: Před prvním použitím odstraňte ochranný uzávěr a otočte vršek spreje. Tím se aktivuje sprej pro použití.
  2. Dávkování: Sprej je dodáván v dávkách. Na začátku léčby se doporučuje aplikovat jednu dávku spreje (jedno stisknutí) do ústní dutiny, přímo na vnitřní stranu tváře nebo pod jazyk.
  3. Použití podle potřeby: Sprej lze používat podle potřeby a v souladu s doporučenou dávkou. Obvykle se doporučuje aplikovat jednu nebo dvě dávky spreje, když se objeví potřeba kouřit. Maximální denní dávka by neměla překročit 64 dávek (stříknutí).
  4. Postupné snižování: S postupem času byste měli snižovat dávku spreje a postupně se odvykání nikotinu. Dodržujte pokyny na obalu a konzultujte postupné snižování dávky s lékařem nebo farmaceutem.
  5. Dodržujte doporučení: Vždy dodržujte pokyny k použití na obalu a konzultujte použití Nicorette spreje s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte další léky.

Je důležité mít na paměti, že Nicorette sprej je léčivý přípravek a je vhodné se poradit s lékařem nebo farmaceutem před zahájením léčby, zejména pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte další léky.

Příbalový leták

Co je přípravek Nicorette Spray a k čemu se používá

Léčivý přípravek Nicorette Spray Vám pomůže ukončit kouření, když chcete přestat kouřit nebo omezit kouření před úplným ukončením kouření. Jedná se o způsob léčby nazývané nikotinová náhradní léčba (NRT).

Nicorette Spray zmírňuje abstinenční příznaky při vysazení nikotinu včetně chuti na cigaretu, tedy příznaky spojené s ukončením kouření. Pokud náhle ukončíte přísun nikotinu z tabáku do těla, začnete mít různé nepříjemné pocity nazývané abstinenční příznaky. Používáním přípravku Nicorette Spray můžete zabránit chuti na cigaretu a těmto nepříjemným pocitům, nebo je zmírnit, protože na krátkou dobu dodáváte svému tělu malé množství nikotinu. Nicorette Spray neobsahuje dehet, oxid uhelnatý nebo další škodliviny obsažené v cigaretovém kouři.

Pro zvýšení šance na ukončení kouření máte pokud možno také vyhledat radu a podporu v rámci poradenství.

Aktuální příbalový leták Nicorette spray

Napsat komentář