Pancreolan Forte příbalový leták

Pancreolan Forte

Pancreolan je přípravek obsahující enzymy pankreatu, které pomáhají při trávení potravy. Pankreas produkuje enzymy, které jsou nezbytné pro trávení bílkovin, tuků a sacharidů. Pancreolan je určen pro osoby, které mají problémy s nedostatečnou produkcí enzymů pankreatu, což může vést k poruchám trávení a nedostatečné vstřebávání živin.

Pancreolan se užívá perorálně ve formě tablet nebo kapslí a je obvykle užíván před jídlem. Přesné dávkování a režim užívání závisí na individuálních potřebách a pokynech lékaře. Je důležité dodržovat pokyny a doporučení lékaře při užívání tohoto přípravku.

Pancreolan by měl být užíván pouze na předpis od lékaře. Před zahájením léčby Pancreolanem se poraďte se svým lékařem ohledně správné dávky a možných vedlejších účinků nebo kontraindikací.

Příbalový leták

Co je přípravek Pancreolan forte a k čemu se používá

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Přípravek Pancreolan forte obsahuje trávicí enzymy, jejichž tvorba a uvolňování vázne v důsledku onemocnění slinivky břišní, proto je zde nutná dlouhodobá enzymatická náhrada. Tato léčba neodstraňuje příčiny onemocnění, ale obnovuje trávení (odstraňuje nucení na zvracení, pocit plnosti, nadýmání, plynatost, průjmy a tuk ve stolici).

Přípravek Pancreolan forte se užívá při poruchách trávení v důsledku nedostatečné nebo chybějící funkce trávicích enzymů slinivky břišní, při zánětlivých i jiných onemocněních slinivky břišní a při obtížích po operaci v oblasti zažívacího traktu.

Přípravek zlepšuje trávení při obtížích z dietních chyb (například při přejedení či požití těžko stravitelných, tučných jídel) a odstraňuje tak druhotné projevy poruch trávení, jako je pocit plnosti, nadýmání, plynatost nebo nadměrná přítomnost tuku ve stolici. Zlepšuje trávení tím, že štěpí tuky, cukry a bílkoviny v přijaté potravě. V těchto případech je možné přípravek užívat bez doporučení lékaře.

Přípravek je vhodný k léčbě dětí od 3 let, mladistvých a dospělých.

Aktuální příbalový leták Pancreolan Forte 6000

Napsat komentář