Rennie příbalový leták

Rennie

Rennie je léčivý přípravek používaný k léčbě příznaků pálení žáhy a nadýmání spojených s překyselením žaludku. Obsahuje kombinaci dvou účinných látek – vápenatého karbonátu a hořečnatého karbonátu.

Vápenatý karbonát a hořečnatý karbonát působí jako antacidy, které neutralizují nadbytečnou kyselinu ve žaludku a snižují její negativní účinky, jako je pálení žáhy a nepohodlí spojené s překyselením. Rennie tedy pomáhá rychle a dočasně zmírnit příznaky pálení žáhy a nadýmání.

Rennie je dostupný ve formě žvýkacích tablet nebo tablet, které se rozpouštějí ve vodě. Je důležité dodržovat doporučenou dávku a postup užívání podle pokynů na obalu nebo doporučení lékaře.

Před použitím Rennie je vhodné konzultovat lékaře nebo lékárníka, zejména pokud máte závažné zdravotní problémy, užíváte další léky nebo trpíte chronickými zažívacími potížemi. Měli byste také být opatrní při dlouhodobém užívání Rennie, protože může ovlivnit rovnováhu minerálů ve vašem těle.

Pamatujte, že Rennie je určen pouze k dočasné úlevě od příznaků a nenahrazuje léčbu základního zdravotního stavu. Pokud máte časté potíže s pálením žáhy nebo nadýmáním, je vhodné vyhledat radu od lékaře.

Příbalový leták

Co je Rennie a k čemu se používá

Rennie je léčivý přípravek ze skupiny antacid obsahující léčivé látky uhličitan vápenatý a těžký zásaditý uhličitan hořečnatý. Antacida chrání sliznici žaludku a tenkého střeva tím, že působí proti překyselení žaludeční šťávy. Žvýkací tablety neutralizují přebytečné žaludeční kyseliny a obnovují normální rovnováhu ve složení žaludeční šťávy. Tak jsou žaludeční a střevní sliznice chráněny proti škodlivým vlivům. Jelikož jsou žvýkací tablety dobře rozpustné, nastupují účinky přípravku rychle. Přípravek se užívá při překyselení žaludku a tím vyvolaných žaludečních obtížích (pálení žáhy, pocit plnosti, nadýmání, pocit na zvracení, zvracení, plynatost).

Pouze na doporučení lékaře se přípravek užívá k léčbě obtíží u vředové choroby žaludku či dvanácterníku.

Přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 15 let.

Aktuální příbalový leták Rennie

Napsat komentář