Korylan příbalový leták

Korylan

Korylan je složený přípravek, který obsahuje dvě léčivé látky – paracetamol a hemihydrát kodein-fosfátu, což jsou léčivé látky, které se často kombinují v lékových přípravcích pro zmírnění bolesti a horečky. Kombinace těchto dvou látek se často nazývá kombinované analgetikum.

Paracetamol je účinná látka, která působí jako analgetikum (tlumí bolest) a antipyretikum (snižuje horečku). Je často používán k léčbě mírné až středně silné bolesti, jako jsou bolest hlavy, zubní bolest, bolest svalů nebo kloubů, a také k léčbě horečky spojené s nachlazením nebo chřipkou.

Kodein-fosfát je opioidní analgetikum, které má silnější analgetický účinek než paracetamol. Působí na centrální nervový systém, kde ovlivňuje vnímání bolesti. Kodein se také může mírně zmírnit kašel, proto je často přítomen v léčivech proti kašli.

Kombinace paracetamolu a hemihydrátu kodein-fosfátu je často předepisována k léčbě středně silné až silné bolesti, jako jsou například bolesti po operaci, bolest zad, migréna nebo bolesti zubů, kdy paracetamol sám o sobě nestačí. Je důležité přesně dodržovat doporučené dávkování a nepřekračovat maximální denní dávku, která je stanovena v příbalovém letáku nebo doporučená lékařem.

Je důležité si uvědomit, že kombinovaný přípravek obsahující paracetamol a hemihydrát kodein-fosfátu je přípravek na lékařský předpis. Před zahájením léčby je vhodné se poradit s lékařem, který přesně určí vhodnou dávku a dobu užívání v souladu se specifickými potřebami a zdravotním stavem pacienta.

Příbalový leták

Co je přípravek Korylan a k čemu se používá

Korylan je složený přípravek, který obsahuje dvě léčivé látky, kodein a paracetamol. Kodein patří do skupiny léčiv nazývaných opioidní analgetika, což jsou léky zmírňující bolest.

V kombinaci s lékem proti bolesti a horečce, paracetamolem, se celkový účinek přípravku proti bolesti zvyšuje.

Přípravek Korylan se používá u dospělých a dospívajících starších 12 let ke krátkodobému potlačení středně silné bolesti (např. bolesti hlavy, zubů, pohybového ústrojí, bolestivé menstruace), kterou nelze zmírnit jinými léky proti bolesti obsahujícími samotný paracetamol nebo ibuprofen. Dále se přípravek používá k potlačení příznaků při nemocech z nachlazení provázených suchým kašlem.

Aktuální příbalový leták Korylan

Napsat komentář