Phlogenzym příbalový leták

Phlogenzym

Phlogenzym je komerční název pro kombinovaný enzymatický přípravek obsahující enzymy trypsin, bromelain a rutozid (fáze I) a bioflavonoidy a kyselinu askorbovou (fáze II). Tento přípravek se často používá jako doplněk stravy nebo přírodní prostředek pro podporu zdraví kloubů a snížení zánětu.

Trypsin a bromelain jsou proteolytické enzymy, které mohou pomáhat rozkládat bílkoviny a snižovat zánět. Rutozid je flavonoid, který je spojován s antioxidačními a protizánětlivými účinky. Bioflavonoidy a kyselina askorbová jsou další složky, které mohou přispívat k antioxidačním a protizánětlivým vlastnostem přípravku.

Phlogenzym se často používá při zánětlivých onemocněních kloubů, jako je artritida, osteoartritida nebo poúrazové otoky. Může pomáhat snižovat bolest, otoky a zlepšovat pohyblivost kloubů.

Dávkování a přesný režim užívání Phlogenzymu by měl být stanoven podle pokynů na obalu nebo doporučení lékaře. Je důležité si uvědomit, že Phlogenzym je doplněk stravy a neměl by nahrazovat lékařskou péči. Před užitím Phlogenzymu nebo jakéhokoli jiného přípravku je vhodné se poradit se svým lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte další léky.

Příbalový leták

Co je Phlogenzym a k čemu se používá

Phlogenzym je přípravek obsahující kombinaci dvou proteolytických enzymů (látek štěpících bílkoviny) rostlinného a živočišného původu doplněných rostlinným flavonoidem rutosidem, které zasahují příznivě v různých fázích zánětlivé reakce a imunitních dějů. Phlogenzym patří do skupiny přípravků užívaných u poruch svalové a kosterní soustavy.

Složky přípravku Phlogenzym se v součinnosti podílejí na odbourávání škodlivých produktů látkové výměny v místě zánětu, na vstřebávání otoků, krevních podlitin a výronů. Upravují propustnost cévní stěny a tím také omezují tvorbu otoků. Phlogenzym snižuje vazkost krve a pozitivně ovlivňuje některé vlastnosti krevních destiček a červených krvinek, které se uplatňují při tvorbě krevních sraženin (trombů). Tím zlepšuje průtok krve v drobných cévách a upravuje tak prokrvení tkání, jejich zásobení živinami a kyslíkem. Tím vším se podporují a zrychlují procesy hojení a regenerace tkání a omezuje se bolest spojená se zánětem.

Přípravek je určen pro použití u dospělých.

Bez porady s lékařem lze Phlogenzym užívat k podpůrné léčbě poúrazových otoků.

Pouze na doporučení lékaře se Phlogenzym užívá jako podpůrná léčba u těchto stavů:

  • pooperační otoky
  • zánětlivá onemocnění – a to zejména: záněty močových a pohlavních orgánů, záněty žil, bércové vředy
  • zánětlivá revmatická onemocnění: revmatoidní artritida (zánětlivé kloubní onemocnění), revmatismus měkkých tkání (např.: svalový revmatismus, „tenisový loket“, „zmrzlé rameno“, záněty šlachové pochvy), zánětlivá aktivace artrózy (degenerativního onemocnění kloubů a páteře).

Aktuální příbalový leták Phlogenzym

Napsat komentář