Permisan příbalový leták

Permisan

Permisan je komerční název léčiva obsahujícího účinnou látku silice máty peprné (Menthae piperitae aetheroleum) ve formě perorálních kapek nebo tablet. Silice máty peprné je extrakt z listů máty peprné (Mentha x piperita), který obsahuje různé aromatické látky, jako je mentol.

Permisan se často používá jako léčivo při trávicích potížích, jako je nadýmání, pálení žáhy, nevolnost nebo bolest břicha. Máta peprná je známa svými antispazmodickými vlastnostmi, které mohou uvolnit svaly trávicího systému a zmírnit nepříjemné příznaky.

Kapky nebo tablety Permisan se obvykle užívají perorálně podle doporučení na obalu nebo podle pokynů lékaře. Je důležité dodržovat doporučenou dávku a frekvenci užívání.

Před užitím Permisanu nebo jakéhokoli jiného léčiva je vždy vhodné se poradit se svým lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte zdravotní problémy, užíváte další léky nebo máte známou citlivost nebo alergii na mátu peprnou.

Příbalový leták

Co je přípravek Permisan a k čemu se používá

Permisan je rostlinný léčivý přípravek obsahující silici máty peprné. Permisan je určen k úlevě od příznaků nezávažných (lehkých) křečí trávicího traktu, plynatosti (nadýmání) a bolesti břicha, i u pacientů se syndromem dráždivého tračníku (dlouhodobá porucha funkce vyprazdňování tlustého střeva).

Pokud se do 10 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Tento léčivý přípravek je určen pro dospělé, dospívající a děti ve věku od 8 do 12 let.

Aktuální příbalový leták Permisan

Napsat komentář