Nejjednodušší pomazánka z medvědího česneku – recept

Velice chutný a zdravý medvědí česnek je divoce rostoucí rostlina, která má výraznou česnekovou chuť a je skvělou ingrediencí pro různé pokrmy, včetně pomazánek. Zde je recept na jednoduchou pomazánku z medvědího česneku, kterou si můžete chuťově doladit podle sebe.

Ingredience

  • 1 hrnek medvědího česneku (nasekaného)
  • 1 hrnek tvarohu nebo smetany, případně půl napůl
  • 2 lžíce olivového oleje
  • 1 lžíce citronové šťávy
  • Sůl a pepř podle chuti

Postup

  1. Medvědí česnek důkladně opláchněte a nasekejte najemno. Jeho chuť je výrazná, takže můžete začít s menším množstvím a podle chuti přidat víc.
  2. Do mísy dejte nasekaný medvědí česnek, tvaroh nebo smetanu, olivový olej a citronovou šťávu. Dobře vše promíchejte, dokud se všechny ingredience nepropojí.
  3. Ochutnejte pomazánku a případně přidejte sůl a pepř podle chuti. Pokud chcete dosáhnout výraznější chuti, můžete přidat víc medvědího česneku.
  4. Nechte pomazánku odležet v lednici alespoň 30 minut, aby se chutě lépe propojily a pomazánka se odležela a vychladila.
  5. Tuto základní a velice jednoduchou pomazánku z medvědího česneku můžete podávat na čerstvém chlebu nebo jiném pečivu podle chuti, případně také jako dip a součást zeleniny. Může posloužit i jako chutný dresink k salátům.

Tato nejjednodušší pomazánka z medvědího česneku má příjemnou česnekovou chuť. Díky tomuto receptu si můžete připravit skvělou pomazánku a využít tak medvědí česnek, který si sami natrháte.

Napsat komentář