Prontoflex příbalový leták

Prontoflex

Prontoflex je obchodní název léčiva obsahujícího účinnou látku ketoprofen. Ketoprofen je nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID), které se používá k tlumení bolesti, snižování zánětu a zmírnění horečky.

Ketoprofen působí tím, že inhibuje enzymy nazývané cyklooxygenázy, které jsou zapojeny do tvorby zánětlivých mediátorů zvaných prostaglandiny. Tím snižuje bolest, otoky a zánět v těle.

Prontoflex se často používá k tlumení bolesti a zánětu při různých podmínkách, jako jsou revmatická onemocnění, artritida, zánět šlach, svalů a kloubů, bolest zad, bolest hlavy nebo zubní bolest. Může také být používán k tlumení bolesti a horečky při infekčních onemocněních.

Dávkování a přesný režim užívání Prontoflexu by měl být stanoven podle pokynů na obalu nebo doporučení lékaře. Je důležité dodržovat předepsanou dávku a nepřekračovat doporučenou délku léčby, abyste minimalizovali riziko nežádoucích účinků.

Před užitím Prontoflexu nebo jakéhokoli jiného léčiva je vždy vhodné se poradit se svým lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte zdravotní problémy, užíváte další léky nebo máte známou citlivost nebo alergii na ketoprofen nebo jiná NSAID léčiva.

Příbalový leták

Co je přípravek PRONTOFLEX a k čemu se používá

PRONTOFLEX je roztok ve spreji, který vytváří na povrchu kůže tenký, gelu podobný film. Přípravek PRONTOFLEX patří do skupiny látek nazývaných nesteroidní antirevmatika. Používá se k léčbě bolesti a otoku.

PRONTOFLEX je určen k místní léčbě bolesti měkkých tkání a zánětů způsobených namožením, podvrtnutím, vymknutím a zhmožděním.

PRONTOFLEX je určen pro dospělé a dospívající od 15 let.

Aktuální příbalový leták Prontoflex

Napsat komentář