Prospan příbalový leták

Prospan

Prospan je obchodní název pro léčivý přípravek ve formě sirupu, který obsahuje účinnou látku Hederae helicis folii extractum siccum, což je sušený extrakt z listů rostliny Hedera helix, známé také jako břečťan.

Prospan sirup se používá k tlumení příznaků akutních i chronických onemocnění dýchacích cest, jako je bronchitida, zánět průdušek, kašel nebo nachlazení. Účinné látky obsažené v extraktu z břečťanu mohou pomoci uvolnit hlen v průduškách, uklidnit podrážděnou sliznici a usnadnit vykašlávání.

Prospan sirup je často používán u dětí i dospělých. Dávkování a režim užívání by měly být určeny podle věku pacienta a podle pokynů na obalu nebo podle doporučení lékaře.

Před užitím Prospan sirupu nebo jakéhokoli jiného léčiva je vždy vhodné se poradit se svým lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte zdravotní problémy, užíváte další léky nebo máte známou citlivost nebo alergii na složky obsažené v sirupu.

Příbalový leták

Co je přípravek Prospan a k čemu se používá

Přípravek Prospan je fytofarmakum (rostlinný léčivý přípravek). Přípravek Prospan obsahuje jako účinnou složku suchý extrakt z břečťanového listu. Prospan, sirup se používá k léčbě akutních zánětů dýchacích cest provázených kašlem. Přípravek uvolňuje hleny v dýchacích cestách, usnadňuje vykašlávání a ulevuje od kašle.

Po poradě s lékařem se dále užívá k léčbě chronických zánětů dýchacích cest provázených kašlem.

Přípravek je určen dospělým, mladistvým i dětem.

Aktuální příbalový leták Prospan

Napsat komentář