Rivotril příbalový leták

Rivotril

Rivotril je obchodní název pro léčivou látku s názvem klonazepam. Jedná se o benzodiazepin, který ovlivňuje centrální nervový systém a působí jako anxiolytikum (protiúzkostný lék), antikonvulzivum (proti záchvatům) a myorelaxant (svalový relaxant).

Klonazepam, pod obchodním názvem Rivotril, se často používá k léčbě úzkostných poruch, epilepsie a dalších podmínek, které zahrnují nekontrolované svalové záškuby. Účinek klonazepamu spočívá v ovlivnění neurotransmiterů v mozku, což snižuje nadměrnou nervovou aktivitu a pomáhá uklidnit mozkomíšní soustavu.

Rivotril je obvykle k dispozici ve formě tablet nebo perorálních kapkách. Dávkování se přizpůsobuje individuálním potřebám a zdravotnímu stavu pacienta a je stanoveno lékařem. Je důležité dodržovat pokyny lékaře a nepřekračovat předepsanou dávku.

Klonazepam, včetně Rivotrilu, může mít potenciál pro závislost a tolerance, a jeho užívání by mělo být pod dohledem lékaře. Může také způsobit vedlejší účinky, jako jsou ospalost, závratě, svalová slabost nebo poruchy paměti. Je důležité se poradit s lékařem nebo farmaceutem ohledně dávkování, délky léčby a případných vedlejších účinků.

Náhlé ukončení užívání Rivotrilu bez dohledu lékaře může způsobit abstinenční příznaky. Pokud máte jakékoli otázky nebo obavy ohledně užívání Rivotrilu, měli byste se poradit s lékařem, který vám poskytne další informace a pokyny.

Příbalový leták

Co je přípravek Rivotril a k čemu se používá

Klonazepam patří do skupiny benzodiazepinů, má výrazné protikřečové účinky, tj. zabraňuje vzniku záchvatů, křečí kosterního svalstva a zmírňuje již vzniklé křeče.

Epilepsie

Léčivý přípravek Rivotril je určen především k přídatné léčbě nebo pokud nereagujete na jinou léčbu, u většiny forem epilepsie včetně záchvatů typu atypických absencí, Lennoxova-Gastautova syndromu, myoklonických a atonických záchvatů. U infantilních spazmů (včetně Westova syndromu) a tonicko-klonických záchvatů je určen pouze k přídatné léčbě, nebo pokud nereagujete na jinou léčbu.

Panická porucha

Rivotril je také indikován ke krátkodobé léčbě panické poruchy s agorafobií nebo bez agorafobie.

Aktuální příbalový leták Rivotril

Napsat komentář