Sinupret příbalový leták

Sinupret

Sinupret je komerční název pro kombinovaný bylinný přípravek, který se používá k léčbě akutních a chronických zánětů nosních dutin (sinusitidy) a horních cest dýchacích. Obsahuje směs bylinných extraktů, včetně květu slezu lékařského, kořene prvosenky jarní, květu bezu černého, květu zlatobýlu obecného a listů kopřivy dvoudomé.

Sinupret je známý svými expektoračními, mukolytickými a protizánětlivými vlastnostmi. Působí tím, že podporuje výtěr hlenů, zmírňuje zánět a uvolňuje dýchací cesty.

Sinupret je dostupný ve formě tablet nebo kapek a je obvykle užíván ústně. Dávkování závisí na věku, závažnosti příznaků a individuálních potřebách pacienta. Je důležité dodržovat pokyny na příbalovém letáku nebo se poradit s lékařem nebo farmaceutem ohledně správného dávkování a užívání Sinupretu.

Sinupret je obecně považován za bezpečný přípravek s minimálními vedlejšími účinky. Nicméně, může způsobit alergické reakce u lidí, kteří jsou alergičtí na některou z bylinných složek. Je důležité se poradit s lékařem nebo farmaceutem, pokud máte jakékoli dotazy nebo obavy ohledně užívání Sinupretu, zejména pokud máte jiné zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky.

Je vhodné si uvědomit, že Sinupret je pouze symptomatickou léčbou a nenahrazuje příčinnou léčbu, pokud je zánět nosních dutin způsoben bakteriální infekcí. V případě, že příznaky perzistují nebo se zhoršují, je vhodné konzultovat s lékařem pro další posouzení a léčebné postupy.

Příbalový leták

Co je Sinupret a k čemu se používá

Sinupret sirup je rostlinný léčivý přípravek, který se užívá k léčbě akutních a chronických zánětů vedlejších dutin nosních (rhinosinusitida) a dýchacích cest a jako podpůrná léčba při antibakteriální léčbě. Počínající příznaky zánětů vedlejších nosních dutin se projevují rýmou, následně ucpaným nosem, bolestmi a pocitem tlaku v obličeji, zejména v okolí nosu. Přípravek mohou používat dospělí, dospívající a děti starší než 2 roky. Pacienti s chronickými záněty vedlejších nosních dutin a dýchacích cest mohou tento přípravek užívat pouze po poradě s lékařem.

Aktuální příbalový leták Sinupret

Napsat komentář