Sanorin příbalový leták

Sanorin

Sanorin je obchodní název léčivého přípravku obsahujícího účinnou látku naphazolini nitras. Jedná se o lék nazývaný vazokonstriktor, který se používá k dočasnému ulevování od příznaků ucpaného nosu spojeného s nachlazením, alergií nebo sinusitidou.

Naphazolini nitras funguje tím, že zužuje krevní cévy v nosní sliznici, což snižuje otok a uvolňuje nosní průchodnost. Tím se zlepšuje dýchání a zmírňuje ucpaný nos.

Sanorin je dostupný ve formě nosních kapek nebo spreje. Přesné dávkování a režim užívání by měly být stanoveny podle pokynů na obalu nebo na doporučení lékaře. Je důležité dodržovat doporučenou dávku a nepřekračovat doporučenou délku léčby, aby se minimalizovalo riziko nežádoucích účinků, jako je reaktivní hyperemie (zvýšený průtok krve) nebo závislost na léku.

Před užitím Sanorinu nebo jakéhokoli jiného léčiva je vždy vhodné se poradit se svým lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte zdravotní problémy, jako je vysoký krevní tlak, srdeční onemocnění, cukrovka, štítná žláza nebo jiné specifické stavy, které by mohly ovlivnit použití tohoto léku.

Příbalový leták

Co je Sanorin a k čemu se používá

Sanorin způsobuje zúžení zánětem rozšířených cév nosní sliznice, což vede ke zmenšení otoku sliznice a uvolnění hlenu z nosu, vedlejších nosních dutin a trubice spojující střední ucho a hltan (Eustachovy trubice). Tím je umožněno volné dýchání nosem. Léčebný účinek nastupuje zpravidla do 5 minut a přetrvává 4 až 6 hodin.

Sanorin se používá k mírnění příznaků u akutní rýmy a zánětu vedlejších nosních dutin a zánětu středního ucha. Dále se podává na doporučení lékaře k opadnutí otoku sliznice při diagnostických zákrocích v nose.

Sanorin může být podáván dětem starším 3 let a mohou ho používat dospívající a dospělí.

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Sanorin

Napsat komentář