Smecta příbalový leták

Smecta

Smecta je obchodní název pro léčivou látku dioctahedratický smektit, která je součástí skupiny léků nazývaných adsorbenty. Smecta se používá k léčbě průjmů a jiných střevních potíží, jako je nadýmání a pálení žáhy.

Dioctahedratický smektit má schopnost absorbovat a vázat na sebe toxiny, bakterie a jiné nežádoucí látky ve střevě. Tím pomáhá snižovat průjem, nadýmání a další střevní obtíže.

Smecta je obvykle dostupná ve formě prášku, který se smíchá s vodou nebo jiným tekutým médium a užívá se perorálně. Dávkování se řídí podle předpisu lékaře a závisí na věku, váze a závažnosti příznaků.

Při užívání Smecty se obvykle vyskytují jen minimální vedlejší účinky, jako je zácpa nebo nadýmání. Je důležité se o těchto vedlejších účincích informovat a případné problémy konzultovat s lékařem.

Příbalový leták

Co je přípravek SMECTA a k čemu se používá

Smecta je přírodní čištěný jíl s vysokou vazebnou kapacitou, jenž je schopen se vázat s hlenem sliznice zažívacího traktu a zvyšuje tak jeho kvalitu a množství. Touto cestou chrání sliznici proti infekci a škodlivým látkám a umožňuje rychlejší uzdravení.

Současně je Smecta schopna vázat toxické látky produkované infekčním původcem průjmu.

Přípravek SMECTA se používá:

  • k léčbě akutního průjmu u dětí od 2 let současně s podáním perorálního rehydratačního roztoku (určeného k doplnění tekutin do organismu), a léčbě akutního průjmu u dospělých.
  • k léčbě chronického (dlouhodobého) průjmu u dospělých
  • k potlačení bolestivých příznaků spojených s funkčním onemocněním střeva.

U akutního průjmu mohou přípravek užívat bez porady s lékařem děti od 3 let, dospívající a dospělí.

U dětí mladších 3 let léčbu akutního průjmu vždy konzultujte s lékařem. U ostatních onemocnění přípravek užívejte pouze na doporučení lékaře.

Aktuální příbalový leták Smecta

Napsat komentář