Spasmed příbalový leták

Spasmed

Spasmed obsahuje trospium chloridum, což je léčivá látka, která patří do skupiny anticholinergik. Používá se k léčbě příznaků hyperaktivního močového měchýře, jako je časté močení, nucení na močení nebo inkontinence.

Spasmed působí relaxačně na svaly močového měchýře a snižuje nadměrnou kontrakci, což pomáhá kontrolovat močení. Je dostupný ve formě tablet, které se užívají perorálně.

Dávkování a režim podávání Spasmedu se mohou lišit v závislosti na konkrétních potřebách pacienta a doporučení lékaře. Je důležité dodržovat přesná pokyny týkající se dávkování a nepřekračovat předepsanou dávku.

Spasmed může mít některé vedlejší účinky, jako jsou suchá ústa, zácpa, zhoršené vidění nebo zvýšená citlivost na sluneční světlo. Je důležité informovat lékaře o všech dalších léčivech, které užíváte, a o jakýchkoli zdravotních problémech, abyste minimalizovali riziko nežádoucích interakcí nebo vedlejších účinků.

Příbalový leták

Co je Spasmed 15 mg a k čemu se používá

Spasmed 15 mg patří do skupiny léčiv, které blokují účinky nervového přenašeče (acetylcholinu) převážně na zakončeních vegetativního nervového systému (nedá se vůlí ovlivnit) v hladké svalovině. Uvolňuje křeče hladkého svalstva zažívacího a močopohlavního ústrojí.

Spasmed 15 mg se používá při léčbě příznaků častého a/nebo naléhavého nucení k močení a/nebo při neschopnosti udržet moč (urgentní inkontinence) u dospělých a dětí od 12 let s hyperaktivním (dráždivým) močovým měchýřem (poruchy vyprazdňování močového měchýře neznámé příčiny, nebo způsobené některými nervovými poruchami).

Aktuální příbalový leták Spasmed

Napsat komentář