Indapamid příbalový leták

Indapamid

Indapamid je léčivo patřící do skupiny diuretik, konkrétně thiazidových diuretik. Používá se k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze) a otoků spojených s srdečním selháním. Indapamid působí na ledviny a zvyšuje vylučování moči, což pomáhá snižovat krevní tlak a odstraňovat nadbytečnou tekutinu z těla.

Dávkování a režim podávání indapamidu se mohou lišit v závislosti na konkrétních potřebách pacienta a doporučení lékaře. Je důležité dodržovat přesná pokyny ohledně dávkování a užívat lék pravidelně.

Indapamid může mít některé vedlejší účinky, jako jsou závratě, únava, nevolnost nebo zvýšená citlivost na sluneční světlo. Je důležité informovat lékaře o všech dalších léčivech, které užíváte, a o jakýchkoli zdravotních problémech, abyste minimalizovali riziko nežádoucích interakcí nebo vedlejších účinků.

Příbalový leták

Co je Indapamid PMCS a k čemu se používá

Indapamid PMCS je diuretikum – močopudný přípravek, u nějž však zcela převažuje účinek na krevní oběh. Způsobuje rozšíření cév a tím snížení jejich odporu vůči proudění krve, v důsledku čehož klesá krevní tlak. Močopudný účinek se projeví teprve po podání vyšších dávek.

Indapamid PMCS se užívá k léčbě vysokého krevního tlaku u dospělých pacientů.

Indapamid PMCS se užívá samotný nebo v kombinaci s dalšími léky na snížení krevního tlaku.

Aktuální příbalový leták Indapamid

Napsat komentář