Tardyferon příbalový leták

Tardyferon

Tardyferon je obchodní název pro léčivou přípravu obsahující železo. Jde o lék, který se používá k léčbě nedostatku železa v těle, což může vést k anémii. Hlavní účinnou látkou ve Tardyferonu je železo ve formě ferrosulfátu.

Tardyferon je dostupný ve formě tablet, které se užívají perorálně (ústy). Železo obsažené v Tardyferonu pomáhá při tvorbě červených krvinek a transportu kyslíku v těle. Je indikován při léčbě anémie z nedostatku železa, která může být způsobena nedostatečným příjmem železa stravou, špatnou vstřebatelností železa nebo zvýšenou potřebou železa (např. během těhotenství nebo kojení).

Před užíváním Tardyferonu je důležité konzultovat s lékařem, který přesně určí vhodnou dávku a délku léčby v závislosti na individuálních potřebách pacienta. Léčba železem může mít nežádoucí účinky, jako například zažívací potíže (zácpa, průjem) nebo změnu barvy stolice. Je proto důležité dodržovat doporučené dávkování a informovat lékaře o jakýchkoli nežádoucích účincích.

Příbalový leták

Co je Tardyferon a k čemu se používá

Tardyferon se používá k léčbě chudokrevnosti (anemie) z nedostatku železa (je to nejčastější typ chudokrevnosti vůbec). Dále lze Tardyferon použít k prevenci a léčbě skrytého, bezpříznakového nedostatku železa v organismu, který se projevuje sníženou hladinou železa v krvi a tkáních, a tak lze včasným léčením chudokrevnosti předejít. Tardyferon uhradí i zvýšenou potřebu železa zejména u žen v plodném věku, v těhotenství a v období kojení a u dětí v dospívání – ve fázi rychlého růstu. Kombinace síranu železnatého a pomocných látek umožňuje postupné a plynulé uvolňování železa.

Tardyferon je určen pro děti starší 10 let a pro dospělé.

Aktuální příbalový leták Tardyferon

Napsat komentář