Travel Gum příbalový leták

Travel Gum

Travel Gum obsahuje jako účinnou látku dimenhydrinát. Dimenhydrinát je léčivo, které se často používá k léčbě příznaků cestovní nevolnosti a kinetózy, která se projevuje závratěmi, nevolností a zvracením způsobenými pohybem.

Dimenhydrinát je antihistaminikum, které ovlivňuje činnost centrálního nervového systému a tlumí podněty, které způsobují cestovní nevolnost. Působí na specifické receptory v mozku a snižuje stimulaci vestibulárního aparátu, který reguluje rovnováhu a prostorovou orientaci.

Travel Gum je formulován ve formě žvýkací gumy, což usnadňuje přenos dimenhydrinátu do těla a rychlejší účinnost. Žvýkání gumy také může působit jako dodatečná forma odvrácení pozornosti a uklidňující efekt.

Před použitím Travel Gum se vždy poraďte s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte zdravotní problémy, užíváte jiné léky nebo máte alergie na dimenhydrinát. Měli by vám poskytnout podrobné informace o správném použití Travel Gum a případných vedlejších účincích spojených s tímto přípravkem. Dodržujte pokyny pro dávkování a nežvýkejte gumu déle, než je doporučeno.

Příbalový leták

Co je TRAVEL GUM a k čemu se používá

Přípravek Travel Gum je lék proti nevolnosti a zvracení (antihistaminikum, antivertiginosum).

Léčivá látka obsažená v léčivé žvýkací gumě Travel Gum, dimenhydrinát, je antihistaminikum účinné při nevolnosti a zvracení. Místem zásahu jsou nervové dráhy orgánu rovnováhy (vestibulární neurony). Léčivá látka se žvýkáním uvolní z léčivé žvýkací gumy a je i sliznicí úst vstřebána do krve.

Tento způsob použití je výhodný na cestách, protože se lék nemusí polykat. Účinkuje tudíž i tehdy, když k nevolnosti či zvracení už došlo. Travel Gum je proto vhodný k léčení cestovní nevolnosti a zvracení.

Přípravek se používá k léčbě kinetóz (nevolnost a zvracení při cestování silničními dopravními prostředky, vlakem, letadlem nebo lodí) u dospělých a dospívajících.

Přípravek není určen dětem do 15 let.

Aktuální příbalový leták Travel Gum

Napsat komentář