Triamcinolon příbalový leták

Triamcinolon

Triamcinolon je kortikosteroidní lék, který se používá k léčbě různých zánětlivých stavů v těle. Jeho účinnou látkou je triamcinolonacetonid. Má protizánětlivé, antialergické a imunosupresivní účinky.

Triamcinolon se často používá k léčbě kožních problémů, jako jsou ekzémy, lupénka a alergické reakce. Také se používá k léčbě zánětů kloubů, revmatoidní artritidy, astmatu, alergické rýmy a dalších podobných stavů.

Dávkování triamcinolonu závisí na konkrétním onemocnění a individuálních potřebách pacienta. Je důležité dodržovat pokyny lékaře a příbalový leták, protože nedodržení dávkování může mít nežádoucí účinky. Triamcinolon je dostupný ve formě krému, masti, gelu, injekce nebo perorálních tablet.

Před užíváním triamcinolonu je důležité se poradit s lékařem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky, abyste se ujistili, že je tento lék pro vás vhodný a bezpečný.

Příbalový leták

Co je přípravek Triamcinolon Léčiva a k čemu se používá

Přípravek Triamcinolon Léčiva je dermatologikum s obsahem kortikosteroidního hormonu (přípravek k ošetření kůže obsahující kortikosteroidní hormon). Léčivá látka triamcinolon-acetonid je nadledvinkový hormon pro místní použití na kůži. Působí silně protizánětlivě. Tlumí též nepřiměřeně silnou reakci přecitlivělosti při alergii na určitou látku. Účinek je však namířen jen proti příznakům zánětu, nikoliv proti příčině nemoci. Zánětlivé příznaky – jako zarudnutí, otok a hromadění zánětlivých buněk i působků v zanícené kůži, tvorba puchýřků až puchýřů a mokvání, svědění, pálení a pocit nepříjemného napětí nebo bolest – v několika hodinách po použití krému ustupují. Ke skutečnému zhojení však může dojít, jen když se současně vyloučí původce nebo příčina onemocnění. Léčivý účinek přípravku je patrný již v prvních hodinách po použití a trvá až 36 hodin.

Přípravek Triamcinolon Léčiva se používá k léčbě prudce probíhajících neinfekčních zánětů povrchových vrstev kůže. Je to např. náhle vzniklý nebo prudce zhoršený ekzém, čerstvý výsev lupénky, drobné povrchové popáleniny, kožní reakce na silné oslunění nebo na podráždění různými chemickými látkami, svědivé a pálivé pupence po poštípání hmyzem.

Přípravek mohou používat dospělí i děti od 3 let věku.

Aktuální příbalový leták Triamcinolon

Napsat komentář