Venoruton Forte příbalový leták

Venoruton Forte

Venoruton Forte je lékový přípravek obsahující účinnou látku oxerutin. Oxerutin patří do skupiny léčiv nazývaných bioflavonoidy a používá se k léčbě a prevenci různých stavů spojených se slabými krevními cévami a poruchami krevního oběhu.

Účinky Venorutonu Forte zahrnují zvýšení síly a elasticity cév, snížení zánětu a otoků, zlepšení průtoku krve a snížení krevního srážení. To může pomoci zmírnit příznaky žilní nedostatečnosti, jako jsou otoky nohou, bolesti, křeče, únavnost a pocit tíhy v nohách.

Přesné dávkování a trvání léčby Venorutonem Forte by měly být stanoveny lékařem na základě vašeho zdravotního stavu a příznaků. Obvyklá doporučená dávka je jedna tableta denně, kterou je vhodné užívat s jídlem.

Před užitím Venorutonu Forte je důležité pečlivě si přečíst příbalový leták a dodržovat pokyny od lékaře nebo farmaceuta. Je také důležité informovat lékaře o jakýchkoli dalších léčivech, které užíváte, a o případných zdravotních problémech.

Venoruton Forte je dostupný pouze na lékařský předpis, proto se poraďte se svým lékařem, který vám poskytne přesné informace a doporučení pro použití tohoto léku.

Příbalový leták

Co je přípravek Venoruton Forte a k čemu se užívá

Venoruton Forte obsahuje oxerutinum (O-beta-hydroxyetyl-rutosid), který patří do skupiny léků, které chrání cévy (tzv. systémová vazoprotektiva). Venoruton Forte stabilizuje cévní stěnu, což vede ke snížení propustnosti cév a následně k úbytku otoků (edémů).

Jak Venoruton Forte funguje

Venoruton Forte působí na nejmenší krevní cévy (kapiláry) tak, že snižuje únik vody a dalších látek jejich stěnami. Úleva od otoků (edémů) dolních končetin souvisejících s chronickou žilní nedostatečností: U pacientů s křečovými žilami a s některými dalšími chorobami žil dolních končetin dochází k výraznému úniku vody a dalších látek stěnami kapilár, což vede k otokům kotníků. Venoruton Forte svým působením snižuje tyto otoky a doprovodné příznaky, jako je pocit bolestivých, unavených, těžkých, oteklých a neklidných nohou, parestézie (pocit mravenčení) a křeče. Doporučuje se, aby pacienti s uvedenými obtížemi zpravidla používali také elastickou bandáž (obvykle kompresní punčochy).

U hemoroidů přípravek Venoruton Forte zmírňuje otok na sliznici konečníku a přináší úlevu od příznaků, jako jsou bolest, svědění, krvácení, a mokvání.

K čemu se Venoruton Forte používá

  • k léčbě příznaků a projevů chronické žilní nedostatečnosti (pocit unavených, těžkých, bolestivých nohou, křeče, otoky dolních končetin, pigmentace kůže na nohou, svědění a mravenčení v kůži nohou, pocit neklidných nohou);
  • k úlevě od příznaků u hemoroidů (bolest, svědění, krvácení, mokvání v oblasti konečníku).

Na doporučení lékaře se Venoruton Forte používá

  • ke snížení lymfedému (lymfatický otok).

Aktuální příbalový leták Venoruton Forte

Napsat komentář