Viatromb Forte gel příbalový leták

Viatromb Forte

Viatromb Forte gel obsahuje účinnou látku nazývanou heparin sodný, která patří do skupiny antikoagulancií (léků proti srážlivosti krve). Heparin sodný má schopnost snižovat srážlivost krve a pomáhá předcházet tvorbě krevních sraženin.

Viatromb gel se používá k lokálnímu ošetření povrchových žilních poruch, jako jsou žilní záněty (flebitidy), modřiny, otoky nebo bolest v oblasti žil. Přípravek se nanáší přímo na postiženou oblast a jemně se vmasíruje do kůže.

Před použitím Viatromb gelu je důležité dodržovat pokyny uvedené na příbalovém letáku a doporučení od lékaře nebo farmaceuta. Měli byste se také poradit s lékařem, pokud máte jakékoli zdravotní problémy, užíváte jiné léky nebo jste těhotná nebo kojíte.

Je také důležité si uvědomit, že Viatromb gel je určen pouze pro použití na kůži a neměl by se aplikovat na otevřené rány, popáleniny nebo infikované oblasti. Pokud se příznaky nebo obtíže nezlepšují nebo se zhoršují, měli byste vyhledat lékařskou pomoc.

Vždy se poraďte se svým lékařem nebo farmaceutem, pokud máte jakékoli otázky týkající se použití léku Viatromb gel.

Příbalový leták

Co je přípravek Viatromb a k čemu se používá

VIATROMB Forte Spray Gel je přípravek ve formě gelu ve spreji, který je určen k zevnímu použití.

Léčivou látkou přípravku je heparin. Heparin brání tvorbě krevních sraženin, má mírné účinky protizánětlivé, působí proti otokům, usnadňuje vstřebávání zánětlivé tekutiny a příznivě působí na průtok krve kůží.

Přípravek se používá k léčbě povrchových hematomů (krevních podlitin) různého původu, např. vzniklých po úrazu a k léčbě otoků a pohmožděnin svalů, kloubů nebo šlach. Po poradě s lékařem se dále používá k léčbě povrchových zánětů žil, křečových žil, bércových vředů nebo otoků při zhoršeném žilním návratu na dolních končetinách.

Přípravek mohou používat dospělí, mladiství i děti. U dětí do 6 let se používá po konzultaci s lékařem.

Aktuální příbalový leták Viotromb Forte Spray Gel

Napsat komentář