Visine Classic příbalový leták

Visine Classic

Visine Classic je komerčně dostupný oční přípravek, který se používá k dočasnému zmírnění podráždění očí způsobeného suchostí, alergiemi, podrážděním znečištěním vzduchu nebo dlouhodobým nošením kontaktních čoček. Obsahuje účinnou látku tetrahydrozolin hydrochlorid, která patří do skupiny léků nazývaných sympatomimetika.

Tetrahydrozolin hydrochlorid působí jako dekongestant až na cévy v oku, což způsobuje jejich zúžení a snižuje zarudnutí a otoky očí. Tím se mohou dočasně zmírnit příznaky podráždění očí, jako je zarudnutí, svědění, slzení a otoky.

Visine Classic se aplikuje jako oční kapky do oka podle pokynů uvedených na obalu přípravku. Je důležité dodržovat doporučenou dávku a frekvenci aplikace a nepřekračovat maximální dávkování.

Před použitím Visine Classic se vždy poraďte s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte zdravotní problémy s očima, užíváte jiné oční léky nebo máte alergie na tetrahydrozolin hydrochlorid. Měli by vám poskytnout podrobné informace o správném použití Visine Classic a případných vedlejších účincích spojených s tímto přípravkem.

Příbalový leták

Co je přípravek Visine Classic a k čemu se používá

Léčivá látka očních kapek Visine Classic, tetryzolin-hydrochlorid, způsobuje zúžení průsvitu cév (vazokonstrikci) spojivkové tkáně a vede k vysušení sliznice spojivkového vaku. Léčebný účinek nastupuje za několik minut po místním podání a přetrvává po dobu 4 až 8 hodin.

Oční kapky Visine Classic můžete používat při překrvení a otoku spojivek souvisejících s mírným podrážděním očí vyvolaným kouřem, prachem, větrem, chlorovanou vodou, ostrým světlem, kosmetickými přípravky nebo kontaktními čočkami. Dále je lze použít k odstranění obtíží, tj. ke zmírnění pálení, podráždění, svědění, bolesti a nadměrného slzení u alergického zánětu spojivek.

Přípravek mohou používat dospělí, dospívající a děti od 6 let. Děti od 2 do 6 let však mohou používat přípravek pouze na základě doporučení lékaře.

Oční kapky Visine Classic jsou určeny k léčbě mírnějších forem očních podráždění.

Pokud se do dvou dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Visine Classic

Napsat komentář