Visine Rapid příbalový leták

Visine Rapid

Visine Rapid je komerčně dostupný oční přípravek, který se používá k dočasnému zmírnění podráždění očí, suchosti očí, zarudnutí a otoků způsobených alergiemi, znečištěním vzduchu, dlouhodobým nošením kontaktních čoček nebo jinými faktory. Obsahuje účinnou látku tetrahydrozolin hydrochlorid, která patří do skupiny léků nazývaných sympatomimetika.

Tetrahydrozolin hydrochlorid působí jako dekongestant až na cévy v oku, což způsobuje jejich zúžení a snižuje zarudnutí a otoky očí. Tím se mohou dočasně zmírnit příznaky podráždění očí.

Visine Rapid se aplikuje jako oční kapky do oka podle pokynů uvedených na obalu přípravku. Je důležité dodržovat doporučenou dávku a frekvenci aplikace a nepřekračovat maximální dávkování.

Před použitím Visine Rapid se vždy poraďte s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte zdravotní problémy s očima, užíváte jiné oční léky nebo máte alergie na tetrahydrozolin hydrochlorid. Měli by vám poskytnout podrobné informace o správném použití Visine Rapid a případných vedlejších účincích spojených s tímto přípravkem.

Příbalový leták

Co je přípravek Visine Rapid a k čemu se používá

Přípravek Visine Rapid obsahuje léčivou látku tetryzolin-hydrochlorid. Patří do skupiny léčivých přípravků nazývaných dekongestiva pro oční podání (léčivé přípravky k očnímu podání).

Visine Rapid se používá k dočasnému zmírnění zarudnutí očí způsobeného mírným neinfekčním podrážděním, například kouřem, prachem, větrem, chlorovanou vodou, světlem nebo alergiemi u dospělých, dospívajících a dětí ve věku od 2 let (viz bod 2 v aktuálním příbalovém letáku).

Děti starší 2 let a mladší 6 let mají tento přípravek používat pouze na základě doporučení lékaře.

Aktuální příbalový leták Visine Rapid

Napsat komentář