Zinkorot příbalový leták

Zinkorot

Zinkorot je potravinový doplněk, který obsahuje zinek v organicky vázané formě. Zinek je esenciální minerál, který hraje důležitou roli v mnoha funkcích v těle, včetně podpory imunitního systému, růstu a vývoje, hojení ran, metabolismu a fungování nervového systému.

Zinkorot je často užíván jako doplněk stravy k doplnění nedostatku zinku v těle. Je důležité dodržovat doporučenou dávku a konzultovat užívání tohoto doplňku se svým lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte jakékoli zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky. Vedlejší účinky zinkorotu jsou obvykle vzácné, ale mohou zahrnovat zažívací potíže, alergické reakce nebo interakce s jinými léky. Je důležité pečlivě si přečíst a dodržovat pokyny na obalu a konzultovat s odborníkem před užíváním tohoto doplňku.

Příbalový leták

Co je Zinkorot a k čemu se používá

Zinkorot je léčivý přípravek obsahující jako léčivou látku zinek, což je stopový prvek potřebný pro biologické procesy v lidském těle. Zinkorot se užívá při stavech spojených s nedostatkem zinku, a to v případech, kdy jeho přísun potravou dostatečně nepokrývá zvýšenou potřebu organismu na příjem zinku, např. při:

  • stavech nachlazení
  • zvýšené vnímavosti k infekcím
  • zhoršeném/prodlouženém hojení ran

Stavy nachlazení

Zinek je velmi důležitý pro správnou činnost imunitního systému. Pokud se do 14 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Ostatní stavy spojené s nedostatkem zinku U ostatních stavů spojených s nedostatkem zinku (při zvýšené vnímavosti k infekcím a při zhoršeném/prodlouženém hojení ran) se přípravek užívá pouze na doporučení lékaře, který rozhodne o délce léčby.

Aktuální příbalový leták Zinkorot

Napsat komentář