Ofloxin příbalový leták

Ofloxin

Ofloxin obsahuje ofloxacin, což je fluorochinolonový antibiotikum, které se používá k léčbě bakteriálních infekcí. Patří do skupiny chinolonů a působí tím, že zabíjí nebo zabraňuje růstu bakterií.

Ofloxin se obvykle používá k léčbě infekcí močových cest, infekcí plic, kůže, střev, očí a dalších infekcí způsobených citlivými bakteriemi. Dávkování a délka léčby se mohou lišit v závislosti na konkrétní infekci a pokynech lékaře.

Je důležité používat Ofloxin přesně podle pokynů lékaře a dokončit celý předepsaný průběh léčby, i když se příznaky infekce zlepší. Nepřerušujte léčbu předem, ani nezměňujte dávkování bez konzultace s lékařem.

Je třeba mít na paměti, že ofloxacin může mít určité vedlejší účinky, jako jsou zažívací potíže, bolesti hlavy, závratě, vyrážky nebo svědění. Pokud se objeví nějaké neobvyklé nebo závažné vedlejší účinky, měli byste se poradit s lékařem.

Důležité je také věnovat pozornost interakcím s dalšími léky, protože ofloxacin může ovlivnit účinnost jiných léků nebo být ovlivněn jinými léky. Je proto důležité informovat svého lékaře o všech léčivech, které užíváte.

Tato informace není náhradou lékařského poradenství. Pokud máte konkrétní otázky nebo pochybnosti ohledně užívání Ofloxinu, konzultujte to s vaším lékařem nebo lékárníkem.

Příbalový leták

Co je přípravek Ofloxin a k čemu se používá

Přípravek Ofloxin obsahuje léčivou látku ofloxacin, která patří do skupiny léčivých přípravků nazývaných antibiotika. Ta působí tím, že zabíjí bakterie, které způsobují infekce. Přípravek Ofloxin je indikován u dospělých k léčbě následujících bakteriálních infekcí:

  • močových cest (ledvin a močového měchýře),
  • pohlavního ústrojí u mužů a žen (např. kapavka, což je pohlavně přenosná infekce, která může postihnout muže i ženy),
  • pánve (při kombinované léčbě),
  • kostí a kloubů,
  • kůže a měkkých tkání,
  • vedlejších nosních dutin,
  • průdušek nebo plic u pacientů s chronickým onemocněním dýchacích cest nebo pneumonií
  • salmonelózy.

Aktuální příbalový leták Ofloxin

Napsat komentář