Advantan příbalový leták

Advantan

Advantan je obchodní název pro léčivo obsahující účinnou látku nazývanou metylprednisolonaceponát. Jedná se o kortikosteroidní lék určený pro lokální (místní) aplikaci na kůži.

Metylprednisolonaceponát patří do skupiny kortikosteroidů, které mají protizánětlivé, antialergické a svědění potlačující účinky. Působí na buňky kůže, snižuje zánět, otoky a zarudnutí, a tím zmírňuje různé kožní podráždění a onemocnění.

Advantan se používá k léčbě různých kožních stavů, jako jsou ekzémy, dermatitidy, lupénka a alergické reakce na kůži. Je dostupný ve formě krému, masti nebo emulze a aplikuje se přímo na postiženou oblast kůže.

Je důležité používat Advantan pouze podle pokynů lékaře a nedoporučuje se používat ho na velké plochy kůže, dlouhodobě nebo bez konzultace s lékařem. Dávkování a délka léčby budou záviset na konkrétním stavu a individuální reakci pacienta.

Před použitím Advantanu je důležité informovat lékaře o všech stávajících kožních problémech, alergiích a dalších léčivech, které užíváte. Vedlejší účinky mohou zahrnovat zarudnutí, pálení, svědění a suchou kůži.

Pokud máte otázky nebo obavy ohledně použití Advantanu, je nejlepší se poradit se svým lékařem nebo dermatologem, kteří vám poskytnou další informace a rady specifické pro váš individuální případ.

Příbalový leták

Co je Advantan a k čemu se používá

Advantan je kožní přípravek s obsahem kortikosteroidů. Při místním použití Advantan potlačuje zánětlivé reakce, alergické reakce a kožní reakce spojené se zvýšenou novotvorbou buněk a vede k ústupu objektivních příznaků (zarudnutí, otok, ztluštění kůže, zhrubění kožního povrchu) i subjektivních obtíží (svědění, pálení, bolest).

Advantan je určen k zevní léčbě endogenního ekzému (atopická dermatitida, neurodermatitida), kontaktního ekzému (alergický zánět kůže, způsobený kontaktem s různými chemickými látkami), degenerativního ekzému (pomalu se vyvíjející ekzém vzniklý po vyčerpání obranných mechanismů kůže při dlouhodobém kontaktu s dráždivými látkami), dyshidrotického ekzému (ekzém projevující se hlubokými puchýřky zejména na dlaních a chodidlech), numulárního ekzému (ekzém s výsevem kruhovitých ložisek puchýřků a pozdějším mokváním), neklasifikovatelného ekzému a ekzémů u dětí.

Poznámka: ekzém je povrchový neinfekční zánět kůže projevující se různými svědivými kožními změnami (puchýřky, mokváním, stroupky, zhrubnutím a barevnými změnami), přičemž jednotlivé formy se liší příčinou i průběhem.

Advantan krém

Advantan krém – léková forma s nízkým obsahem tuku a vysokým obsahem vody – je vhodný především pro nově vzniklá a mokvající stádia ekzému, pro velmi mastnou pleť a pro ošetření nezakrytých části těla a ložisek ekzému ve vlasech.

Advantan mastný krém

Advantan mastný krém lehce promašťuje kůži, aniž by zadržoval teplo či tekutiny. Má širší použití, protože kožní poruchy, při nichž kůže ani nemokvá ani není příliš suchá, vyžadují masťový základ s vyváženým podílem vody i tuku.

Aktuální příbalový leták Advantan

Napsat komentář