Frontin příbalový leták

Frontin

Frontin je obchodní název pro léčivo obsahující účinnou látku nazývanou alprazolam. Jedná se o lék patřící do skupiny benzodiazepinů, které mají sedativní, anxiolytické (protiúzkostné) a hypnotické účinky. Alprazolam je často předepisován k léčbě úzkosti, panických poruch a dalších stavů souvisejících s úzkostí.

Alprazolam působí na centrální nervový systém, kde ovlivňuje aktivitu neurotransmiteru GABA (kyseliny gama-aminomáselné). Zvyšuje účinek GABA, což snižuje hyperaktivitu mozku a způsobuje uklidňující a protiúzkostné účinky.

Je důležité mít na paměti, že alprazolam a jiné benzodiazepiny jsou léky na předpis a jejich užívání by mělo být pod dohledem lékaře. Důležité je dodržovat předepsanou dávku a délku léčby, protože dlouhodobé užívání benzodiazepinů může vést k rozvoji tolerance, fyzické závislosti a abstinenčních příznaků.

Vedlejší účinky alprazolamu mohou zahrnovat ospalost, sníženou pozornost, závratě, svalovou slabost a poruchy paměti. Alprazolam také může ovlivnit koordinační schopnosti, proto je důležité vyvarovat se činností, které vyžadují zvýšenou pozornost, jako je řízení vozidel.

Pokud máte otázky nebo obavy ohledně léčby alprazolamem, měli byste se poradit se svým lékařem nebo psychiatrem, kteří vám poskytnou další informace a rady specifické pro váš individuální případ.

Příbalový leták

Co je Frontin a k čemu se používá

Alprazolam, léčivá látka přípravku Frontin, je sloučenina patřící do skupiny benzodiazepinů (léků proti stavům úzkosti).

Frontin je určen k léčbě příznaků úzkosti u dospělých v případech, kdy je porucha závažná, omezující nebo Vám způsobuje značné obtíže.

Tento přípravek je určen pouze ke krátkodobému použití.

Aktuální příbalový leták Frontin

Napsat komentář