Dolmina příbalový leták

Dolmina

Léčivý přípravek Dolmina obsahuje diklofenak sodný, což je léčivá látka, která patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID). Je široce používán k léčbě bolesti, zánětu a horečky.

Diklofenak sodný působí snižováním produkce látek nazývaných prostaglandiny, které jsou zapojeny do zánětlivých procesů a vyvolávání bolesti. Tím snižuje zánět, otok a bolest v různých částech těla.

Diklofenak sodný se používá k léčbě různých stavů, včetně revmatických onemocnění (např. revmatoidní artritida, osteoartróza), bolesti zad, bolesti hlavy, zánětu kloubů, sportovních zranění a dalších.

Diklofenak sodný je dostupný ve formě tablet, kapslí, krémů, gelů a injekcí. Dávkování a způsob použití budou záviset na konkrétním stavu a individuální reakci pacienta. Je důležité dodržovat předepsanou dávku a pokyny lékaře.

Při užívání diklofenaku sodného je důležité mít na paměti, že může způsobit některé vedlejší účinky, jako jsou žaludeční potíže, žaludeční vředy, zvýšené riziko krvácení, problémy s ledvinami a další. Je důležité diskutovat s lékařem nebo farmaceutem o vhodnosti užívání diklofenaku sodného, zejména pokud máte stávající zdravotní problémy nebo užíváte jiná léčiva.

Dolmina je lék na předpis, a proto byste ho měli užívat pouze pod dohledem lékaře. Pokud máte jakékoli otázky nebo obavy ohledně užívání Dolminy, měli byste se poradit se svým lékařem nebo farmaceutem.

Příbalový leták

Co je přípravek Dolmina a k čemu se používá

Léčivou látkou přípravku Dolmina je diklofenak sodný. Přípravek Dolmina patří do skupiny léčiv, která se nazývají nesteroidní protizánětlivé léky (NSA) a používají se při léčení bolesti a zánětu.

Přípravek Dolmina se užívá k léčbě následujících stavů:

  • zánětlivá a degenerativní kloubní onemocnění (artritida a artróza);
  • bolest v zádech, ztuhlé rameno, tenisový loket a ostatní formy mimokloubního revmatismu;
  • záchvat dny;
  • podvrtnutí, natažení svalů nebo jiná poranění;
  • bolest a otok po chirurgickém zákroku;
  • bolestivé zánětlivé stavy v gynekologii, včetně bolesti při menstruaci;
  • infekční onemocnění v ušní, nosní a krční oblasti.

Jak přípravek Dolmina účinkuje

Přípravek Dolmina odstraňuje zánětlivé příznaky, jako je bolest a otok blokádou syntézy látek (prostaglandiny) zodpovědných za zánět, bolest a horečku. Nemá žádný vliv na příčinu zánětu nebo horečky.

Máte-li jakékoli dotazy, jak přípravek Dolmina účinkuje nebo proč byl tento přípravek předepsán právě Vám, zeptejte se svého lékaře.

Sledování během léčby přípravkem Dolmina

Pokud máte srdeční onemocnění nebo existuje riziko jeho vzniku, bude Váš lékař pravidelně hodnotit, zda můžete pokračovat v léčbě přípravkem Dolmina. Pokud máte poruchu funkce jater, ledvin nebo krve, budou Vám během léčby odebrány vzorky krve. Tímto způsobem budou sledovány funkce jater (hladina aminotransferáz) nebo ledvin (hladina kreatininu) nebo krevní obraz (hladina červených a bílých krvinek a krevních destiček). Výsledky těchto krevních testů umožní Vašemu lékaři rozhodnout, zda je nutné přerušit léčbu přípravkem Dolmina nebo zda není nutné upravit dávku.

Aktuální příbalový leták Dolmina

Napsat komentář