Aescin příbalový leták

Aescin

Aescin je přírodní látka, která se získává z plodů kaštanu jedlého (Aesculus hippocastanum). Je známý svými protizánětlivými a cévními účinky a často se používá jako účinná složka v léčivech a doplňcích stravy.

Aescin má schopnost zlepšovat průtok krve v cévách a posilovat stěny žil. Používá se především k léčbě a prevenci problémů se žilami, jako jsou křečové žíly, otoky nohou, hemoroidy a chronická žilní nedostatečnost. Může pomoci snížit zánět a otoky, posílit cévní stěny a zlepšit mikrocirkulaci.

Aescin je k dispozici ve formě krémů, gelů, mastí, tablet nebo kapek. Dávkování a způsob užívání se mohou lišit v závislosti na konkrétním přípravku a indikaci. Je důležité dodržovat pokyny na příbalovém letáku nebo se poradit s lékařem nebo farmaceutem ohledně správného dávkování a použití aescinu.

Před použitím aescinu je také důležité informovat lékaře o všech dalších léčivech, které užíváte, a případných zdravotních problémech, abyste minimalizovali riziko vedlejších účinků a interakcí.

Příbalový leták

Co je přípravek Aescin Teva a k čemu se používá

Přípravek Aescin Teva obsahuje léčivou látku escin alfa. Přípravek Aescin Teva patří do skupiny venofarmak (léčiv užívaných k terapii žilních nemocí) a antivarikóz (léčiv proti křečovým žilám).

Přípravek Aescin Teva je určen k:

  • léčbě chronické žilní nedostatečnosti (jedná se o stav, kdy žíly dolních končetin nejsou schopny plnit správně svou funkci tj. odvádět krev z dolních končetin)
  • léčbě přidružených příznaků žilní nedostatečnosti, mezi které patří: otoky dolních končetin, křečové žíly, bolest nohou, pocity tíhy dolních končetin, svědění, pocity napětí a křeče v oblasti lýtek.

Pokud se do 14 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Aescin Teva

Napsat komentář