Atoris příbalový leták

Atoris

Atoris je obchodní název pro léčivou látku atorvastatin. Jedná se o lék ze třídy statinů, který se používá k léčbě vysokého cholesterolu a prevenci kardiovaskulárních onemocnění.

Atoris (atorvastatin) funguje tím, že inhibuje enzym HMG-CoA reduktázu, který je zodpovědný za tvorbu cholesterolu v těle. Tím snižuje hladinu celkového cholesterolu, LDL cholesterolu (špatného cholesterolu) a triglyceridů, a zároveň zvyšuje hladinu HDL cholesterolu (dobrého cholesterolu).

Lékaři často předepisují Atoris lidem s vysokými hladinami cholesterolu, aby snížili riziko srdečních onemocnění, jako jsou srdeční infarkt a mrtvice. Dávkování Atorisu závisí na individuálních potřebách a zdravotním stavu pacienta a je určeno lékařem.

Důležité je dodržovat pokyny lékaře nebo instrukce na příbalovém letáku, pokud užíváte Atoris. Lékař nebo farmaceut vám poskytne přesné informace o dávkování, užívání, vedlejších účincích a případných interakcích s jinými léky.

Je důležité, abyste užívali Atoris nebo jakýkoli jiný lék pouze pod dohledem lékaře a konzultovali s ním v případě jakýchkoli otázek nebo obav ohledně léčby.

Příbalový leták

Co je přípravek Atoris a k čemu se používá

Přípravek Atoris patří do skupiny léků známých jako statiny, což jsou léky, které upravují hladinu lipidů (tuků) v těle. Přípravek Atoris se užívá ke snížení hladiny lipidů – cholesterolu a triglyceridů v krvi, pokud jiná opatření jako dieta s omezením tuku a změna způsobu života nebyla dostatečně účinná.

Přípravek Atoris se může užívat také ke snížení rizika onemocnění srdce dokonce i tehdy, pokud jsou hladiny Vašeho cholesterolu na normálních hodnotách. Ve standardní nízkocholesterolové dietě byste měl(a) pokračovat i během léčby.

Aktuální příbalový leták Atoris

Atoris 10, 20, 40 mg potahované tablety (atorvastatinum): https://prehledy.sukl.cz/prehledy/v1/dokumenty/57276

Napsat komentář