Espumisan příbalový leták

Espumisan

Espumisan je obchodní název pro léčivou látku simetikon. Jedná se o lék, který se používá k léčbě nadýmání a plynatosti v zažívacím traktu.

Simetikon působí tím, že snižuje povrchové napětí plynů v trávicím traktu a pomáhá tak rozptýlit nahromaděné plyny ve střevech. Tím se snižuje nadýmání, pocity plnosti, bolesti břicha a nepříjemné pocity spojené s nadýmáním.

Espumisan je dostupný ve formě kapek, perorálních kuliček, tabletek nebo sirupu. Dávkování a způsob užívání se mohou lišit v závislosti na věku pacienta a příznacích. Obvykle se užívá před jídlem nebo při potížích spojených s nadýmáním.

Espumisan je obvykle dobře snášený a má minimální vedlejší účinky. Nicméně, je vždy důležité dodržovat pokyny lékaře nebo instrukce na příbalovém letáku. Pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky, je vhodné se poradit s lékařem nebo farmaceutem, abyste získali přesné informace o dávkování a použití Espumisanu.

Espumisan by měl být užíván jen pro symptomatickou úlevu od nadýmání. Pokud se problémy se nadýmáním opakují nebo přetrvávají, je vhodné konzultovat s lékařem, aby byla zjištěna příčina a případně zahájena další léčba nebo úprava stravy.

Příbalový leták

Co je přípravek Espumisan a k čemu se používá

Tento přípravek léčí příznaky plynatosti (nadýmání a zvýšený odchod plynů konečníkem) a je vhodný pro všechny věkové skupiny pacientů. Způsobuje rozpad bublinek plynu nacházejících se v potravě a na sliznici zažívacího traktu. Plyny uvolněné tímto způsobem mohou být následně vstřebány střevní stěnou nebo odstraněny z těla činností střev.

Espumisan se používá:

  • Při samoléčbě
    • k léčbě příznaků zažívacích obtíží způsobených plyny, např. hromadění plynů ve střevech (meteorismus), při plynatosti.
  • Pod dohledem lékaře
    • k léčbě příznaků zažívacích obtíží způsobených plyny, např. při zvýšené tvorbě střevních plynů po operacích
    • k přípravě na zobrazovací vyšetření v oblasti břicha (např. rentgenologické a sonografické vyšetření, endoskopická vyšetření, jako doplněk suspenzí kontrastních látek).

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Espumisan

 

Napsat komentář