Algirin příbalový leták

Algirin

Algirin obsahuje účinnou látku acidum acetylsalicylicum, což je známé též jako kyselina acetylsalicylová nebo aspirin. Acidum acetylsalicylicum patří do skupiny léčiv nazývaných nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Má protizánětlivé, analgetické (protibolestivé) a antipyretické (snížení horečky) účinky.

Algirin se obvykle používá ke zmírnění mírné až středně silné bolesti, jako jsou bolesti hlavy, bolesti zubů, bolesti svalů nebo kloubů. Může také být použit k léčbě horečky.

Je důležité dodržovat doporučené dávkování a pokyny uvedené na příbalovém letáku nebo podle pokynů lékaře či farmaceuta. Měli byste také být obezřetní při užívání acidum acetylsalicylicum u dětí a mladistvých kvůli riziku vzniku Reyeova syndromu, což je vzácné, ale závažné onemocnění spojené se zhoršenou funkcí jater a mozku.

Před použitím Algirinu se vždy poraďte s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte další léky, abyste se ujistili, že je vhodné pro vás.

Příbalový leták

Co je přípravek Algirin a k čemu se používá

Přípravek Algirin patří do skupiny léků, které mají analgetický (ulevující od bolesti), protizánětlivý (tlumící zánět) a antipyretický (snižující horečku) účinek. Přípravek Algirin se používá k úlevě od mírné až středně silné bolesti jako bolest hlavy, zubů, svalů a kloubů, menstruační bolest a ke snížení horečky a potlačení zánětu.

Přípravek Algirin je určený pro dospělé a dospívající od 16 let.

Pokud se do 3 dnů v případě horečky nebo do 5 dnů v případě bolesti nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Algirin

Napsat komentář