Anopyrin příbalový leták

Anopyrin

Anopyrin je obchodní název pro léčivou látku kyselinu acetylsalicylovou, která patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID). Kyselina acetylsalicylová má analgetické (protibolestivé), antipyretické (snížení horečky) a protizánětlivé účinky.

Anopyrin se používá k léčbě mírné až středně silné bolesti, horečky a zánětu. Může být používán například při bolestech hlavy, zubní bolesti, menstruačních bolestech nebo bolestech svalů a kloubů. Dále je kyselina acetylsalicylová předepisována pro prevenci srdečních příhod u pacientů s kardiovaskulárním rizikem.

Důležité je dodržovat doporučené dávkování a nezvyšovat dávku bez konzultace s lékařem. Před užíváním Anopyrinu je vhodné se seznámit s příbalovým letákem a informovat lékaře o případných dalších zdravotních problémech nebo užívání jiných léků, protože kyselina acetylsalicylová může mít interakce s dalšími léky. Je také důležité být opatrný při užívání Anopyrinu u dětí a při dlouhodobém užívání, kvůli možným vedlejším účinkům, jako je žaludeční podráždění nebo krvácení.

Příbalový leták

Co je přípravek Anopyrin a k čemu se používá

Přípravek Anopyrin obsahuje léčivou látku kyselinu acetylsalicylovou. Patří mezi léčiva, která tlumí shlukování krevních destiček (trombocytů), a tím předcházejí vzniku krevních sraženin v cévách (vzniku trombů).

Přípravek Anopyrin se užívá:

  • při nestabilní angině pectoris (bolest na hrudi způsobená poruchou průtoku krve srdečními věnčitými tepnami) – jako doplněk standardní léčby,
  • při akutním srdečním infarktu – jako součást standardní léčby,
  • k zabránění vzniku dalšího srdečního infarktu po prvním srdečním infarktu (k prevenci reinfarktu),
  • po operacích nebo jiných výkonech na tepnách, např. po aortokoronárním přemostění (bypassu), při perkutánní transluminální koronární angioplastice,
  • k předcházení vzniku přechodných záchvatů nedostatečného prokrvení mozku (tranzitorních ischemických atak) a mozkových infarktů.

Upozornění

Přípravek Anopyrin není určen k léčbě bolestivých stavů. Přípravek není určen k léčbě dětí a dospívajících do 18 let.

Anopyrin příbalový leták

Napsat komentář